Trwa ładowanie...

Władimir Putin wyraził nadzieję na poprawę stosunków z USA za rządów Donalda Trumpa. "Nasz kraj jest gotów wykonać swoją część pracy"

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził nadzieję, że wraz z objęciem w USA władzy przez administrację prezydenta elekta Donalda Trumpa pojawi się możliwość poprawy relacji między oboma krajami. Zapewnił, że Rosja jest gotowa, by się do tego przyczynić. - Nasz kraj jest gotów wykonać swoją część pracy - zapewnił Putin.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: PAP/EPA, Fot: ALEXEI DRUZHININ
d3xs7cw

Rosyjski prezydent przypomniał, że niedawno przeprowadził rozmowę telefoniczną z Trumpem, w której obaj zgodzili się co do konieczności naprawy stosunków USA-Rosja.

Ocenił, że stosunki z USA w ciągu kilku ostatnich lat znacznie się pogorszyły. Wyraził opinię, że nie nastąpiło to z winy Rosji.

- Chciałoby się wierzyć, że teraz, kiedy (...) wkrótce w Białym Domu zasiądzie nowy prezydent, pojawi się szansa nawiązania stosunków, które są ważne nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla zapewnienia stabilności międzynarodowej i bezpieczeństwa - powiedział Putin.

Trump zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA 20 stycznia. Po rozmowie telefonicznej obu polityków Kreml informował, że omawiali oni możliwość spotkania, ale nie było mowy o konkretnym terminie. Według Kremla nie mówiono o spotkaniu przed inauguracją Trumpa.

Z Moskwy Anna Wróbel

oprac. Natalia Durman

d3xs7cw

Podziel się opinią

Share
d3xs7cw
d3xs7cw
Więcej tematów