Trwa ładowanie...
d37kogd

Władimir Putin wręczył na Kremlu rosyjski paszport Stevenowi Seagalowi

• Władimir Putin wręczył na Kremlu rosyjski paszport Stevenowi Seagalowi
• Wcześniej prezydent podpisał dekret, na mocy którego amerykański aktor kina akcji i reżyser otrzymał obywatelstwo Rosji
• Seagal wielokrotnie publicznie wyrażał uznanie dla Putina
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin wręczył na Kremlu rosyjski paszport Stevenowi Seagalowi
(AFP, Fot: Alexey DRUZHININ)
d37kogd

Gospodarz Kremla pogratulował Stevenowi Seagalowi nowego obywatelstwa. Zauważył, że "jest to co prawda mały, ale jednak gest" i wyraził nadzieję, że ten właśnie gest "może być oznaką stopniowej normalizacji stosunków między Rosją i USA".

Amerykański aktor kina akcji i reżyser wyraził wdzięczność, mówiąc "Spasibo bolszoje" (ros. bardzo dziękuję). Podczas spotkania złożył podpis na pierwszej stronie swego nowego rosyjskiego dokumentu.

Na początku miesiąca Putin podpisał dekret w sprawie nadania Seagalowi obywatelstwa Rosji. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił wówczas dziennikarzom, że aktor jest "znany ze swych ciepłych uczuć do naszego kraju, czego nigdy nie ukrywał". - Zarazem jest on znanym aktorem, co było powodem przyznania mu obywatelstwa Federacji Rosyjskiej - tłumaczył rzecznik.

d37kogd

64-letni gwiazdor, według relacji jego rzecznika Anara Reybanda, bywał w Rosji bardzo często w ciągu ostatnich dwóch dekad. Ma w tym kraju wielu przyjaciół i szczególnie upodobał sobie Moskwę.

Seagal wielokrotnie publicznie wyrażał uznanie dla Putina. Przykład? W 2013 roku amerykański aktor nazwał prezydenta Rosji "jednym z największych światowych przywódców, o ile nie największym żyjącym przywódcą".

Marek Grabski

d37kogd

Podziel się opinią

Share
d37kogd
d37kogd
Więcej tematów