Trwa ładowanie...
d3sqyub
d3sqyub

Władimir Putin: władze Krymu działają w zgodzie z międzynarodowym prawem

Rosyjski prezydent Władimir Putin w rozmowach telefonicznych z niemiecką kanclerz Angelą Merkel i brytyjskim premierem Davidem Cameronem powiedział, że kroki podejmowane przez władze ukraińskiego Krymu są zgodne z prawem międzynarodowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3sqyub

Parlament Autonomicznej Republiki Krymu w czwartek opowiedział się za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej; na 16 marca rozpisano referendum, które ma to potwierdzić.

"Władimir Władimirowicz Putin podkreślił w szczególności, że kroki podjęte przez prawomocne władze Krymu mają podstawy w prawie międzynarodowym, a ich celem jest zagwarantowanie słusznych interesów mieszkańców półwyspu" - głosi oświadczenie Kremla.

Jak poinformowano, "rosyjski prezydent zwrócił również uwagę rozmówców na brak jakichkolwiek działań ze strony obecnych władz w Kijowie w celu ograniczenia samowoli sił ultranacjonalistycznych i radykalnych w stolicy i wielu innych regionach" (Ukrainy).

"Mimo różnic w ocenach sytuacji" przywódcy zgodzili się co do potrzeby "deeskalacji napięć i jak najszybciej normalizacji" - poinformowały służby prasowe rosyjskiego prezydenta.

d3sqyub

Podziel się opinią

Share
d3sqyub
d3sqyub
Więcej tematów