Trwa ładowanie...

Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką na szczycie Europa-Azja w Mediolanie

Spotkanie Władimira Putina i Petra Poroszenki może stać się głównym wydarzeniem towarzyszącym szczytowi Europa-Azja, który dziś i jutro odbędzie się w Mediolanie. Nie dojdzie do dwustronnych rozmów. Jak poinformował gospodarz spotkania premier Włoch Matteo Renzi, prezydentom towarzyszyć będą niektórzy europejscy przywódcy. Nie będzie tam przedstawiciela Polski.

Share
Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką na szczycie Europa-Azja w Mediolanie
Źródło: PAP/EPA, Fot: ALEXEY NIKOLSKY
d23i8tj

Spotkanie prezydentów Federacji Rosyjskiej i Ukrainy odbędzie się w piątek o ósmej rano w mediolańskiej prefekturze. Obok Putina i Poroszenki wezmą w nim udział prezydent Francji, kanclerz Niemiec, premier Wielkiej Brytanii, a także ustępujący przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej oraz przyszła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Rozmowom tym przewodniczyć będzie gospodarz mediolańskiego szczytu i szef rządu Włoch, które sprawują obecnie prezydencję w Unii Europejskiej. On sam spotka się oddzielnie z prezydentami Ukrainy i Rosji - z Poroszenką dziś wieczorem, a z Putinem w piątek wczesnym popołudniem, czyli już po szczycie Europa-Azja, którego tematem będzie wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo.

d23i8tj

Podziel się opinią

Share
d23i8tj
d23i8tj
Więcej tematów