Trwa ładowanie...
d2xu93i
IAR

Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką na szczycie Europa-Azja w Mediolanie

Spotkanie Władimira Putina i Petra Poroszenki może stać się głównym wydarzeniem towarzyszącym szczytowi Europa-Azja, który dziś i jutro odbędzie się w Mediolanie. Nie dojdzie do dwustronnych rozmów. Jak poinformował gospodarz spotkania premier Włoch Matteo Renzi, prezydentom towarzyszyć będą niektórzy europejscy przywódcy. Nie będzie tam przedstawiciela Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: ALEXEY NIKOLSKY)
d2xu93i

Spotkanie prezydentów Federacji Rosyjskiej i Ukrainy odbędzie się w piątek o ósmej rano w mediolańskiej prefekturze. Obok Putina i Poroszenki wezmą w nim udział prezydent Francji, kanclerz Niemiec, premier Wielkiej Brytanii, a także ustępujący przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej oraz przyszła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Rozmowom tym przewodniczyć będzie gospodarz mediolańskiego szczytu i szef rządu Włoch, które sprawują obecnie prezydencję w Unii Europejskiej. On sam spotka się oddzielnie z prezydentami Ukrainy i Rosji - z Poroszenką dziś wieczorem, a z Putinem w piątek wczesnym popołudniem, czyli już po szczycie Europa-Azja, którego tematem będzie wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo.

d2xu93i

Podziel się opinią

Share

d2xu93i

d2xu93i
Więcej tematów