Trwa ładowanie...
d3t0f6o
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władimir Putin: jesteśmy otwarci na współpracę z Francją i koalicją w Syrii

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział po rozmowach w Moskwie z prezydentem Francji Francois Hollande'em, że Rosja jest otwarta na bliższe współdziałanie i z Francją i z koalicją kierowaną przez USA w wyborze celów Państwa Islamskiego w Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francois Hollande i Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Alexander Zemlianichenko)
d3t0f6o

Prezydent Putin zaznaczył, że o losie prezydenta Syrii Baszara al-Asada powinni zdecydować sami Syryjczycy, a armię syryjską nazwał "naturalnym sojusznikiem" każdej koalicji międzynarodowej, która zwalcza organizację Państwo Islamskie (IS).

Powiedział, że uzgodnił z Hollande'em, że będą koordynować akcje militarne, by unikać ataków na ugrupowania, które walczą z IS.

Rozpoczynając rozmowy, Hollande stwierdził, że konieczne jest utworzenie "wielkiej koalicji" przeciwko Państwu Islamskiemu. Natomiast Putin mówił o gotowości Rosji do walki ze "wspólnym wrogiem".

d3t0f6o

Już po spotkaniu rosyjski prezydent przestrzegł partnerów zagranicznych przed prowadzeniem podwójnej gry z terrorystami: - Ci, którzy prowadzą z nimi przestępcze interesy, igrają z ogniem.

Putin i Hollande porozumieli się w kwestii wymiany danych wywiadowczych dotyczących prowadzenia operacji antyterrorystycznej w Syrii. Uzgodnili również warunki dalszej współpracy w ramach tak zwanej koalicji antyterrorystycznej.

- Porozumieliśmy się, aby zintensyfikować naszą wspólną pracę na polu walki z terroryzmem, poprawić jakość wymiany informacji operacyjnych oraz uporządkować działania naszych ekspertów wojskowych, żeby skoncentrowali się na zwiększeniu efektywności w walce z terrorem - powiedział Putin.

Przy okazji Putin wysoko ocenił działania rosyjskiego lotnictwa w Syrii, stwierdzając, że dżihadyści ponoszą dotkliwe straty. Dodał też, że udało się przerwać kanały finansowania Państwa Islamskiego, w pierwszej kolejności nielegalny handel ropą.

- Rosja i Francja są jednomyślne, jeśli chodzi o odnalezienie i ukaranie przestępców odpowiedzialnych za ataki terrorystyczne przeciwko setkom ludzi w różnych krajach - stwierdził rosyjski przywódca.

d3t0f6o

Podziel się opinią

Share

d3t0f6o

d3t0f6o
Więcej tematów