Trwa ładowanie...
d2f9fnh
IAR

Władimir Putin chory? Odwołał wizytę w Kazachstanie

Rosyjski prezydent Władimir Putin odwołał planowaną na ten tydzień wizytę w będącym bliskimi sojusznikiem Rosji Kazachstanie, prawdopodobnie z powodu choroby - poinformował przedstawiciel kazachskiego rządu. Kreml na razie nie komentuje doniesień.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: PAP/EPA, Fot: Michail Klimentyev
d2f9fnh

- Wizyta została odwołana. Wygląda na to, że on (Putin) zachorował - powiedział Reuterowi wspomniany przedstawiciel, który zastrzegł sobie anonimowość. Z kolei Dauren Abajew, doradca i rzecznik prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa poinformował, że spotkanie w Astanie zostało przełożone. Odmówił jednak podania oficjalnego powodu zmiany terminu wizyty planowanej pierwotnie na ten tydzień.

W stolicy Kazachstanu Astanie oczekiwano, że również prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka weźmie udział w piątkowych rozmowach z Putinem i kazachskim prezydentem. Jednak rzecznik Nazarbajewa poinformował, że także Łukaszenka pojedzie do Kazachstanu w późniejszym terminie. Prezydenci trzech państw mieli rozmawiać w Astanie o współpracy gospodarczej i konflikcie na Ukrainie.

Jak zaznacza Reuters, od rzecznika Kremla nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat, a rzecznik Łukaszenki odmówił skomentowania sprawy.

Tymczasem Nursułtan Nazarbajew ogłosił w środę, że będzie się ubiegał o kolejną prezydencką kadencję w związku z zapowiedzianymi na kwiecień przyspieszonymi wyborami. 74-letni polityk rządzi Kazachstanem od uzyskania przez ten kraj niepodległości po rozpadzie ZSRR w 1991 roku. Zasiadał w kierowniczych organach republiki kazachskiej już od lat 80. XX wieku.

Źródło: PAP, IAR

d2f9fnh

Podziel się opinią

Share
d2f9fnh
d2f9fnh
Więcej tematów