Trwa ładowanie...
d3p4lmy

Władimir Putin chce, by pomóc Ukrainie

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił rządowi przeprowadzenie konsultacji z partnerami zagranicznymi, w tym z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, w celu okazania pomocy finansowej Ukrainie, a także rozpatrzenie kwestii okazania Krymowi pomocy humanitarnej. Poinformował o tym w czwartek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: AFP, Fot: Alexei Nikolsky
d3p4lmy

Putin "polecił rządowi podtrzymanie kontaktów z jego partnerami w Kijowie w kwestii rozwoju kontaktów handlowych i gospodarczych między Federacją Rosyjską i Ukrainą" - przekazał Pieskow.

Jak dodał, rosyjski prezydent polecił również "przeprowadzenie konsultacji z zagranicznymi partnerami, w tym z MFW, w sprawie okazania pomocy finansowej Ukrainie, włączając w to konsultacje w tej sprawie z krajami G8".

Pieskow poinformował też, że biorąc pod uwagę apel władz Krymu o okazanie pomocy humanitarnej, Putin polecił rządowi FR, by zajął się tą kwestią. W poniedziałek ukraińskie Ministerstwo Finansów i Bank Narodowy ogłosiły, że na lata 2014-15 Ukraina potrzebuje około 35 mld dolarów pomocy makrofinansowej, by uniknąć niewypłacalności.

Zatwierdzony w czwartek przez parlament szef resortu Ołeksandr Szłapak powiedział, że kraj zwróci się do Międzynarodowego Funduszu Walutowego o co najmniej 15 mld dolarów.

d3p4lmy

Podziel się opinią

Share
d3p4lmy
d3p4lmy
Więcej tematów