Trwa ładowanie...
d2mlnhv

Wizyta premiera Izraela w Waszyngtonie powodem kontrowersji

Zbliżająca się wizyta premiera Izraela Benjamina Netanjahu w Waszyngtonie wywołała już zadrażnienia między Republikanami i Demokratami. Demokraci wyrazili niezadowolenie z faktu jednostronnego zaproszenia Netanjahu przez przywódców Republikanów w Kongresie na rozmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu (PAP/EPA, Fot: Ronen Zvulun)
d2mlnhv

Republikanie wykonali to posunięcie bez konsultacji z Demokratami ani z demokratycznym prezydentem Barackiem Obamą.

W odpowiedzi dwóch demokratycznych senatorów, Richard Durbin i Dianne Feinstein, zaprosiło w poniedziałek izraelskiego premiera na spotkanie przy drzwiach zamkniętych. Ostrzegli też przed prowadzeniem "partyjnej polityki" wobec Izraela i podkreślili, że "może to mieć trwałe konsekwencje".

"To bezprecedensowe posunięcie (Republikanów) grozi podminowaniem dwupartyjnego podejścia do Izraela, co nas głęboko niepokoi" - napisali Durbin i Feinstein w liście do Netanjahu.

Netanjahu zamierza podczas wizyty wygłosić 3 marca, na zaledwie dwa tygodnie przed wyborami w Izraelu, przemówienie w Kongresie USA poświęcone programowi nuklearnemu Iranu. Zamiar ten został skrytykowany zarówno przez część sił politycznych w Izraelu jak i za granicą.

d2mlnhv

Podziel się opinią

Share
d2mlnhv
d2mlnhv
Więcej tematów