Trwa ładowanie...

Wirtualna Polska wzmacnia zespół redakcyjny

Szymon Jadczak, Patryk Słowik i Dariusz Faron dołączą do Wirtualnej Polski, swoje teksty będą publikować przede wszystkim w WP Magazynie. Kolejnym dziennikarzem, który wzmocni redakcję, jest Patryk Michalski, będzie przygotowywał głównie materiały polityczne oraz relacje i programy wideo.
Share
Wirtualna Polska wzmacnia zespół redakcyjny
Wirtualna Polska wzmacnia zespół redakcyjnyŹródło: WP
d3xmhgv

Wzmocnienie zespołu redakcyjnego to kontynuacja strategii przyjętej w 2020 roku. Po tym jak Wirtualna Polska stała się największym medium internetowym w Polsce, teraz skupia się na zwiększeniu liczby publikacji premium: reportaży, ekskluzywnych wywiadów i newsów oraz materiałów śledczych.

- Media internetowe dojrzewają, przechodzą transformację. Jesteśmy już nie tylko pełnoprawnymi uczestnikami dyskursu publicznego, ale mamy w nim wiodący głos. Wskazują na to choćby liczby cytowań i nagrody, które otrzymują cyfrowi dziennikarze. Jeszcze niedawno liczyły się głównie tylko zasięgi. Ten czas w odniesieniu do poważnych wydawnictw minął. Wychodzimy naprzeciw tym zmianom i potrzebom naszych najbardziej wymagających Użytkowników. Kolejne mocne transfery dziennikarskie, które przeprowadza WP, to realizacja tej nowej wizji– mówi Piotr Mieśnik, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Szymon Jadczak, Patryk Słowik i Dariusz Faron w redakcji WP Magazynu będą podlegać bezpośrednio Pawłowi Kapuście, zastępcy redaktora naczelnego WP ds. treści premium i szefowi serwisu WP SportoweFakty. Patryk Michalski dołączy do zespołu Wiadomości, ale swoje materiały będzie również publikował w WP Magazynie. Szymon Jadczak pracę rozpocznie 1 kwietnia, pozostała trójka dziennikarzy na początku maja.

d3xmhgv

Do naszego zespołu dołączą dziennikarze, których pracę od lat obserwuję i niezmiernie cenię. Szymon Jadczak to autor doskonałych materiałów śledczych. Patryk Słowik reprezentuje dziennikarstwo biznesowe najwyższej próby, Patryk Michalski to jeden z najlepszych newsowców w kraju, a Dariusz Faron z chirurgiczną precyzją wydobywa na światło dzienne emocje ze świata sportu. Ich dołączenie do Wirtualnej Polski to część szerszej strategii, zakłada ona też możliwość współpracy z WP Magazynem każdego z naszych dziennikarzy – mówi Paweł Kapusta, z-ca redaktora naczelnego WP ds. treści premium.

Ten projekt wygląda naprawdę obiecująco. Zebrana przez Pawła ekipa jest fajnie dopasowana pod względem charakterów i imponująca pod względem umiejętności. Liczę, że uda nam się zamieszać na rynku dziennikarskim – mówi Szymon Jadczak.

- Cieszę się, że największe portale internetowe coraz chętniej stawiają na porządne, uczciwe i bardziej wymagające, zarówno od autorów, jak i czytelników, dziennikarstwo. Wierzę, że w WP możemy się wzajemnie jeszcze sporo od siebie nauczyć– dodaje Patryk Słowik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xmhgv

Podziel się opinią

Share
d3xmhgv
d3xmhgv
Więcej tematów