Trwa ładowanie...

Wirtualna Polska pomaga. "Dzięki temu dzieciaki zapamiętają, że świat jest dobry"

Podopieczni Domu Dziecka w Żyznowie mają powód do uśmiechu. W ramach akcji Wirtualnej Polski podkarpacka placówka otrzymała nowy samochód, którym od tej pory będą mogli podróżować. - Nawet nie mogliśmy się tego spodziewać - powiedziała Elżbieta Urban-Janusz dyrektor Domu Dziecka w Żyznowie.

Share
Dom Dziecka w Żyznowej otrzymał od Wirtualnej Polski nowy samochódDom Dziecka w Żyznowej otrzymał od Wirtualnej Polski nowy samochódŹródło: Materiały WP
d223o17

W położonej między Krosnem a Rzeszowem wisi Żyznów na Podkarpaciu nie ma zbyt wielu atrakcji. W zabytkowym pałacu należącym niegdyś do rodu Łempickich mieści się Dom Dziecka, który bardzo potrzebował nowego samochodu do transportu swoich podopiecznych. Stary nie spełniał już swoich zadań, a potrzeby oczywiście nie malały.

- Pani dyrektor mówi mi, panie Przemku, zobaczy pan, czym my jeździmy - opowiada Przemysław Mańkowski, VP Sales w Wirtualnej Polsce.

Wirtualna Polska jako duża, społecznie odpowiedzialna firma działa na polu charytatywnym. - W 100 proc. świata nie zmienimy, jednak mamy jakiś wkład w jego poprawę. Nie poprawimy sytuacji wszystkich dzieci na świecie, jednak dzięki nam poprawimy życie ekipy z Żyznowa. Dzięki temu te dzieciaki będą pamiętały, że świat nie jest taki zły, tylko jest dobry - stwierdził Mańkowski.

Zobacz materiał wideo:

Dom Dziecka w Żyznowie z nowym samochodem od WP

- Czterysta kilometrów, cztery godziny jazdy. Jesteśmy - zapowiada Kuba Jankowski. Dalej radości nie było już końca, na drużynę WP czekał wszyscy w ośrodku.

d223o17

- Nawet nie mogliśmy się spodziewać, że to będzie taki komfort, takie wyposażenie. Jak wsiadłam, to jeszcze bardziej się ucieszyłam, że możemy mieć taki piękny samochód - powiedziała Elżbieta Urban-Janusz, dyrektor placówki w Żyznowie.

- Nie znajduje słów, żeby powiedzieć, jak jesteśmy wam wdzięczni. Wiem, że cała Wirtualna Polska była w to zaangażowana. Jesteście częścią naszej historii. Dziękuję w imieniu wszystkich, nas i naszych dzieci, a one są tu najważniejsze - podziękowała Bożena Nowicka, wychowawczyni w Domu Dziecka w Żyznowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d223o17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d223o17
d223o17
Więcej tematów