Trwa ładowanie...
pogoda

Wiosna nadchodzi powoli. Sprawdź pogodę na najbliższe trzy dni

We wtorek o godz. 17.15 rozpocznie się astronomiczna wiosna. Jednak to nie znaczy, że zima odchodzi do przeszłości. W najbliższych dniach mogą wystąpić przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Share
Wiosna nadchodzi powoli. Sprawdź pogodę na najbliższe trzy dni
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d2hkm6i

We wtorek Polska znajduje się pomiędzy niżami znad Rosji i Morza Czarnego, a wyżem znad Irlandii. W południowo-wschodniej Polsce oraz na północnym zachodzie i północy kraju oddziałują strefy frontów atmosferycznych.

Nad przeważający obszar kraju z północnego zachodu napływają cieplejsze masy powietrza pochodzenia atlantyckiego i polarnomorskiego. Jedynie nad południowo-wschodnią Polską nadal zalega chłodne powietrze pochodzenia kontynentalnego.

Przez cały dzień chmury jednego frontu atmosferycznego wraz z okresowymi, słabymi opadami śniegu znajdują się nad Lubelszczyzną, Podkarpaciem, Małopolską i Śląskiem. W ciągu dnia strefa kolejnego frontu atmosferycznego przynoszącego zmienną aurę wędruje od północnego zachodu i północy w głąb kraju, przynosząc większe ilości chmur i słabe, przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu.

Zobacz także: W Polsce powinno być tak jak w Rosji!

Prognoza pogody na środę

Przez cały dzień ze zmienną aurą musimy się liczyć na południowym wschodzie i południu, a do południa także w centrum kraju. Od czasu od czasu popada słaby, przelotny śnieg i śnieg z deszczem. Na pozostałym obszarze Polski (na zachodzie i północy) będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów.

d2hkm6i

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 2 do 5 st. C. Chłodniej będzie tylko na południowym wschodzie, bo nawet do -3 st. C.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek na przeważającym obszarze Polski dominować będzie zmienna aura – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil i od czasu do czasu występować będą słabe, przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

Pogodnie i dość słonecznie będzie jedynie na południowym wschodzie Polski, od Lubelszczyzny przez Podkarpacie i Świętokrzyskie po Małopolskę i Śląsk.

Najchłodniej będzie na południowym-wschodzie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 3 st. C., a na zachodzie kraju nawet 7 st. C.

d2hkm6i

Prognoza pogody na piątek

W piątek na przeważającym obszarze kraju cały dzień zapowiada się pogodny, słoneczny i bez opadów. Wyjątek stanowić będzie zachodnia i północna, gdzie chmury na przemian przeplatać się będą ze słońcem i od czasu do czasu popada słaby, przelotny deszcz. W Sudetach spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Podobnie, jak w czwartek, na południowym wschodzie Polski termometry wskażą od 0 do 3 st. C, a w centrum i na zachodzie kraju nawet 7 st. C.

źródło: cumulus.wroc.pl

d2hkm6i

Podziel się opinią

Share
d2hkm6i
d2hkm6i
Więcej tematów