Trwa ładowanie...
ycipk-vwxjdh

Wielkopolscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich - miała nawet windę!

W miejscowości Moczydła (woj. wielkopolskie) policjanci zlikwidowali kolejną, profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich. W środku znaleziono ponad 500 roślin wartych pół miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkopolscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich - miała nawet windę!
(KPP w Czarnkowie)
ycipk-vwxjdh

O tym, że na terenie jednego z gospodarstw w Moczydłach może odbywać się uprawa konopi indyjskich na dużą skalę, dowiedzieli się jakiś czas temu policjanci z Krzyża Wielkopolskiego. Udało im się ustalić miejsce uprawy, głównego „ogrodnika” oraz powiązane z nim osoby.

- Wiadomo było, że uprawa ma odbywać się w specjalnie zaadoptowanym pomieszczeniu piwnicznym, a właściciel posesji w celu odstraszenia postronnych osób hoduje kilkanaście psów, które luzem biegają po terenie gospodarstwa – relacjonuje Wojciech Michałkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

1 czerwca policjanci z Krzyża i Czarnkowa wspólnie z antyterrorystami dokonali „nalotu” na gospodarstwo. Cała uprawa konopi odbywała się w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu w piwnicy domu.

ycipk-vwxjdh

- Wejście zakamuflowano w metalowej wycieraczce w drzwiach altany na piętrze, a zjeżdżało się tam specjalnie skonstruowaną elektryczną windą. Do uprawy zaprojektowano profesjonalną instalację oświetleniową wraz z nawiewem – wyjaśnia Michałkiewicz.

W innym miejscu na terenie gospodarstwa – na poddaszu budynku gospodarczego policjanci znaleźli kolejne krzaki konopi, które rosły pod dachem z przezroczystego pleksiglasu dla oszczędności energii. W pozostałej części posesji zabezpieczono kolejne rośliny wysadzone na zewnątrz. W sumie na miejscu znaleziono 558 roślin w różnej fazie rozwoju wartych około pół miliona złotych.

Zatrzymano cztery osoby w wieku od 24 do 65 lat. Zatrzymanym za uprawę i przetwarzanie znacznej ilości konopi grozi teraz nawet 8 więzienia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

ycipk-vwxjdh

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vwxjdh

ycipk-vwxjdh
ycipk-vwxjdh