PolskaWielkie granie po raz dwunasty - niebawem Open'er

Wielkie granie po raz dwunasty - niebawem Open'er

Ponad trzydzieści zespołów grających codziennie przez cztery dni na pięciu scenach - to znak, że niebawem zaczyna się 12. edycja Open'er Festiwal. Od jutra w Gdyni Kosakowie będzie można usłyszeć takie zespoły jak Interpool, The Black Keys, czy Pearl Jam, a portowe miasto podejmie ponad 40 tysięcy festiwalowych gości.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w środę od prezentacji Podróży zimowej - spektaklu Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej. Sztuka była jedną z najgłośniejszych premier sezonu teatralnego 2013. To spektakl o ludziach przytłoczonych pojęciami, znaczeniami, czasem minionym. Twórcy spektaklu w oparciu o tekst Jelinek prześwietlają instytucję małżeństwa, zależności, dewiacje seksualne, posiłkując się m.in.: sprawą Nataschy Kampusch, Fritzl'a, prześwietlają obłęd, chorobę psychiczną i śmierć. Tworzą pieśń o odchodzeniu, osobiste rozliczenie i pożegnanie. Człowiek poszukuje już tylko samego siebie. Zrezygnował ze wszystkich pytań oprócz jednego: "Kim jestem?. Drugą sztuką wystawioną w czasie festiwalu będą Dziady w interpretacji Radosława Rychcika. Opisywanie zespołów oraz ich dokonań wymagałoby oddzielnego artykułu dlatego też odsyłam do strony organiza: http://opener.pl/pl/. Warto też zwrócić uwagę na mniej muzyczną stronę festiwalu

Książka, Muzyka i Teatr

Open'er to nie tylko muzyka. W ramach festiwalu będzie istnieć przestrzeń dla spotkań z pisarzami – Altercafe. Będzie to miejsce spotkań z uznanymi polskimi pisarzami w ramach projektu Książka na Open’erze. Gośćmi festiwalu będą Sylwia Chutnik, Ignacy Karpowicz oraz Małgorzata Rejmer. Alterkino zostało pomyślane jako przegląd filmów, które tematycznie wiążą się z ideą festiwalu . W ramach Open'er kina zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne poruszające tematy ważne i bliskie sercom festiwalowiczów. Szczególnie wartościowa wydaje się być premiera filmu Frank inspirowanego nietuzinkową postacią Franka Sidebottoma; Jak nieznajomi – z kuluarów trasy The National; film improwizowany – Love Story oraz przegląd niezwykłych fotografii – Nowojorska ulica w obiektywie.

Jak dotrzeć

Bezpłatne autobusy kursują wahadłowo co kilka minut od dworca Gdynia Główna do lotniska Gdynia-Kosakowo (przystanek od ul. Zielonej).

Rozkład jazdy: 1.07 - 8:00 - ok. 2:00 (dnia następnego), 2-5.07- 8:00 - ok. 6:00 (dnia następnego), 6.07 – 6:00 – 16:00.

Dojazd autobusami miejskimi:

Do wejścia głównego dla pieszych od strony ul. Zielonej: 109, 209, N10 (przyst. Wąwóz Ostrowicki); Do bramy od strony Kosakowa, ul. Wiejskiej: 105, 146, N40 (przyst. Kosakowo). W dniach 1-6 lipca, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 146, łączącej centrum Gdyni z gm. Kosakowo (Pogórzem, Kosakowem, Pierwoszynem, Mostami, Mechalinkami i Rewą), a w noce festiwalowe uruchomiane będą także dodatkowe kursy linii nocnych na terenie Gdyni (spod Dworca Gł. PKP w kierunku poszczególnych dzielnic). Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii nocnej N40 z pętli "Pogórze Górne" w Gdyni do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty). Częściej (co 60 min.) kursuje także linia 4A (do 27 czerwca, 510; Dw. Gdynia Główna - Port Lotniczy w Gdańsku). Obowiązują bilety ZTM Gdynia.

Szybka Kolej Miejska (SKM) – dowozi pasażerów w regionie pomiędzy stacjami Tczew i Słupsk. Dzieci w wieku do lat 4 w trakcie przejazdu SKM muszą posiadać tzw. bilety „zerowe" w cenie 0,00 zł, które opiekun może pobrać z kas SKM w dowolnej liczbie.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)