Trwa ładowanie...
d3i9ff4
d3i9ff4

Wielki sukces policji z Zabrza

14 przestępców, poszukiwanych listami gończymi lub niezgłaszających się do aresztów i więzień zatrzymali w jednym dniu policjanci z Zabrza (Śląskie). To efekt policyjnej akcji "poszukiwany" i często żmudnej pracy operacyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3i9ff4

- Praca operacyjna doprowadziła do ustalenia miejsc, gdzie poszukiwane osoby mogą przebywać. Akcja, starannie przygotowana przez policjantów wydziału kryminalnego, przyniosła wielki sukces - ocenił rzecznik zabrzańskiej policji, Marek Wypych.

Wśród zatrzymanych w piątek są osoby poszukiwane nakazami aresztowania, listami gończymi, a nawet Europejskim Nakazem Aresztowania. Przestępcy są podejrzani lub skazani za rozboje, pobicia, włamania i kradzieże. Za ściganym od ponad dwóch lat rekordzistą wydano aż cztery listy gończe. Dwaj poszukiwani zostali zatrzymani poza Zabrzem.

Tropieniem poszukiwanych osób zajmują się policjanci ze specjalnego zespołu w pionie kryminalnym zabrzańskiej komendy. Jednak - jak wyjaśnił Wypych - skala poszukiwań jest tak duża, że funkcjonariusze z tego zespołu nie byliby w stanie sami dokonać wszystkich zatrzymań. Stąd potrzeba organizowania akcji, w których do zatrzymania podejrzanych kierowane są duże siły.

d3i9ff4

Akcja w melinach

- Taką akcję poprzedza skrupulatna praca operacyjna. Chodzi nie tylko o ustalenie miejsc pobytu osób poszukiwanych, ale także zgromadzenie wszelkich informacji na temat tego, na ile dane osoby są niebezpieczne, czy mogą być uzbrojone itp. Na podstawie takich szczegółowych informacji we wskazane miejsca kierowane są duże siły policyjne - wyjaśnił rzecznik.

Żadnego z poszukiwanych nie zatrzymano we własnym mieszkaniu, wszyscy przebywali w jakichś kryjówkach. Część z nich to - według policji - typowe "meliny". Policjanci spenetrowali je w jednym dniu także po to, by wiadomość o policyjnej akcji nie rozniosła się w świecie przestępczym, skłaniając poszukiwanych do zmiany kryjówek.

d3i9ff4

Podziel się opinią

Share

d3i9ff4

d3i9ff4
Więcej tematów