Wielki Sting w Warszawie
Ponad 150 tysięcy fanów zgromadziło się w
sobotni wieczór w Warszawie na koncercie światowej sławy
piosenkarza, kompozytora i gitarzysty Stinga. Z tej okazji do
stolicy przyjechali fani muzyki z całej Polski.
Pierwsi wielbiciele twórczości Stinga pojawili się w miejscu koncertu - na torze wyścigów konnych na Służewcu - już w sobotę rano.
Rockman powitał swoich fanów okrzykiem łamaną polszczyzną - "Dobry wieczór, Warszawa" - za który otrzymał pierwsze gromkie brawa tego wieczoru. Swój występ rozpoczął od przeboju "Message In A Bottle" grupy The Police (istniała w latach 1977-1983), której był założycielem.
Wśród piosenek, które zaśpiewał następnie, były takie przeboje, jak "Fields Of Gold", "If I Ever Lose My Faith In You", "The Soul Cages", "Every Breath You Take" czy "Roxanne". Zgromadzona pod specjalnie przygotowaną na koncert sceną część widowni niemal przez cały czas trwania imprezy klaskała i śpiewała w takt kolejnych piosenek Anglika.
Przed Stingiem wystąpili na Służewcu Tomek Makowiecki z zespołem i Kayah, jedną piosenkę zaśpiewała też Edyta Bartosiewicz.
Był to piąty koncert Stinga w Polsce - ostatnio koncertował tu cztery lata temu. Jego sobotni występ można było zobaczyć także na żywo w Programie 2 Telewizji Polskiej oraz na telebimach w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.
Organizatorem imprezy była sieć komórkowa Orange (wcześniej Idea). Zaproszenia na tę imprezę można było otrzymać po wysłaniu na specjalny numer smsa o treści "Sting" z telefonu komórkowego należącego do sieci Orange.
Wirtualna Polska była patronem medialnym koncertu.
Sting (właściwie Gordon Matthew Sumner) urodził się 2 października 1951 r. w Newcastle. Karierę muzyczną rozpoczął w legendarnym dziś zespole The Police, z którym m.in. zdobył sześć nagród Grammy.
Solowe występy rozpoczął w 1985 r. (wydał wtedy album "The Dream Of The Blue Turtles"). Jego kolejne solowe płyty, m.in. "The Soul Cages" (1991), "Brand New Day" (1999) czy ostatnia - "Sacred Love" (2003), były dobrze przyjmowane przez fanów. Sting jest też autorem muzyki filmowej.
Anglik występuje także w filmach i programach telewizyjnych, m.in. w nakręconym na podstawie powieści Franka Herberta filmie "Diuna" (1984). W 1989 r. wystąpił w sztuce "Opera za trzy grosze" na Broadway'u. Jest zdobywcą wielu nagród przemysłu muzycznego i filmowego, w tym Grammy Awards, Złotego Globu i Emmy.