Trwa ładowanie...
d16x7qe

"Wielki powrót" - cd. historii Piotrusia Pana

Film animowany "Wielki powrót" - kontynuacja klasycznego disney'owskiego "Piotrusia Pana" z 1953 roku - trafi w piątek na ekrany polskich kin.

d16x7qe
d16x7qe

W historii o Piotrusiu z 2002 roku do jego krainy, Nibylandii, trafia Jane - córka bohaterki poprzedniego filmu, Wendy Darling. Jane nie wierzy w historie opowiadane przez matkę, nie uznaje bajek. Ojciec Jane wyjechał na wojnę. Nad wiek dorosła dziewczynka obiecała ojcu, że zaopiekuje się mamą i braciszkiem.

Niecny kapitan Hak, wróg Piotrusia, przez pomyłkę porywa Jane do Nibylandii, myśląc, że to Wendy. Wyrwana z rąk pirata Jane poznaje Piotrusia, malutką wróżkę o imieniu Dzwoneczek i całą piotrusiową kompanię. Nie chce jednak latać i bawić się, chce wrócić do swojego domu w Londynie, gdzie są jej mama i brat.

Twórcom "Wielkiego powrotu" zależało, by nowa historia była rozwinięciem poprzedniej, by pozwoliła widzom na spotkanie ze znanymi bohaterami uwikłanymi w nowe przygody. Nawiązanie do klasycznego "Piotrusia Pana" okazało się niełatwe.

Wpadliśmy w panikę, bo im głębiej analizowaliśmy oryginał, tym bardziej zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak zwodniczo prosta była konwencja, w której go zrealizowano. Osiągnięcie podobnej prostoty było dużo trudniejsze niż nam się początkowo wydawało - powiedział reżyser "Wielkiego powrotu", Robin Budd. (an)

d16x7qe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16x7qe
Więcej tematów