Trwa ładowanie...
d2xakxt
d2xakxt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wielkanocne śniadanie w "Barce"

Kilkuset ubogich zjadło przed południem w
niedzielę na wolnym powietrzu wielkanocne śniadanie przygotowane
przez Fundację Pomocy Wzajemnej "Barka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xakxt

"To jest bardzo ważne, że właśnie wtedy wszyscy jesteśmy razem. O ile wiem to jedyne takie śniadanie w kraju. Nie dzień czy dwa wcześniej, ale właśnie rano w niedzielę" - powiedział w niedzielę szef "Barki" Tomasz Sadowski.

"Barka" od kilku lat organizuje śniadania wielkanocne i kolacje wigilijne. Prócz bezdomnych, bezrobotnych i mieszkańców wspólnoty, przychodzą na nie także samotni z Poznania.

_ "Ja tu się dobrze czuję. Zawsze coś przyniosę, jest wesoło i lubię tych ludzi"_ - mówiła starsza pani, która na śniadania wielkanocne w "Barce" przychodzi od kilku lat.

d2xakxt

_ "Chrystus wygrał na krzyżu. Ja też mam nadzieję, że wygram. Na razie jestem jednak bezdomny i korzystam z pomocy"_ - opowiadał jeden z uczestników śniadania.

Większość potraw wielkanocnych to dary, które każdego roku przekazują "Barce" poznaniacy podczas przedświątecznych zbiórek przy hipermarketach. Prócz śniadania przygotowano prezenty dla dzieci. "Po śniadaniu dzieciaki poszukają je razem z zającem" - dodał Sadowski.

Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" pomaga osobom samotnym, bezdomnym, bezrobotnym, byłym więźniom, alkoholikom, wszystkim, którzy nie potrafią samodzielnie poradzić sobie w życiu. W czternastu domach "Barki" w dziesięciu miastach mieszka prawie 500 osób. "Barka", oprócz schronisk, prowadzi także gospodarstwa rolne, sklepy i zakłady usługowe.(iza)

d2xakxt

Podziel się opinią

Share

d2xakxt

d2xakxt
Więcej tematów