Trwa ładowanie...
d1grbbk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
londyn wielka brytania

Wielka Brytania ogłasza najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego

Na Wyspach podniesiono poziom zagrożenia terrorystycznego. - Do kolejnego ataku może dojść w każdej chwili - stwierdziła premier Wielkiej Brytanii Theresa May.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Krytyczny" stopień zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii
"Krytyczny" stopień zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii (PAP/EPA)
d1grbbk

Po porannym wybuchu w metrze na stacji Parsons Green premier Wielkiej Brytanii poinformowała o podniesieniu do najwyższego stopnia - "krytycznego" - poziomu zagrożenia terrorystycznego. To oznacza, że kolejnego zamachu można spodziewać się w każdej chwili.

Decyzję o zmianie poziomu zagrożenia podejmuje niezależne od szefowej rządu Wspólne Centrum Analizy Zagrożenia Terrorystycznego (Joint Terrorism Analysis Centre, JTAC).

d1grbbk

Theresa May dodała, że rozpoczęto przygotowania do wdrożenia pierwszego etapu operacji Temperer, w ramach której wojsko wesprze policję w pilnowaniu bezpieczeństwa w kraju, m.in. wzmacniając ochronę kluczowych budynków turystycznych i administracji publicznej, lotnisk, dworców i większych imprez masowych.

Ostatni raz najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego był ogłoszony w maju br. po zamachu terrorystycznym na salę koncertową Manchester Arena, w którym zginęły 22 osoby, a wcześniej w 2006 roku (po odkryciu planowanego zamachu na samoloty lecące przez Atlantyk) i 2007 roku (po odkryciu planowanego zamachu na londyński klub nocny).

W wybuchu na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie rannych zostało - według najnowszych danych - co najmniej 29 osób. W piątek wieczorem propagandowa agencja informacyjna dżihadystów Amaq poinformowała, że zamachu dokonał "oddział" związany z Państwem Islamskim.

d1grbbk

Podziel się opinią

Share

d1grbbk

d1grbbk
Więcej tematów