Trwa ładowanie...
dowiv4k
dowiv4k

Wielka Brytania: nie wszyscy Polacy są przestępcami

Czwórka Polaków z Ipswich została skazana za prowadzenie domów publicznych. Teraz lokalna Polonia przeciwstawia się łączeniu jej z przestępcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dowiv4k

Ipswich to miasto położone we wschodniej Anglii, w którym nowe życie rozpoczęło wielu polskich imigrantów. Polacy szanują lokalnych mieszkańców i tego samego oczekują od nich. - Jednakże, w dzisiejszych czasach, zawsze znajdzie się 'element', który stara się zniszczyć całą tę ciężką pracę i podejmowane przez większość wysiłki - uważa Andrzej Sołtysik, poważany obywatel miasta, który od urodzenia mieszka na Wyspach.

Nie wszyscy Polacy są tacy

Tymi słowami nawiązał do sprawy czwórki polskich obywateli, skazanych za prowadzenie domów publicznych m.in. w Ipswich oraz Bristolu. "Interesem" zarządzał 41-letni Przemysław W., który otrzymał karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i ma dwunastomiesięczny zakaz wstępu do Ipswich, Norwich oraz Colchester.

dowiv4k

Zdaniem Sołtysika przestępcy narazili tutejszą Polonię na utratę reputacji wśród lokalnej społeczności. - W ciągu ostatnich siedmiu lat tysiące Polaków przybyło na Wyspy w poszukiwaniu nowych możliwości. Prawie zawsze emigracja okazywała się dla nich słusznym wyborem - tak jak dla Wielkiej Brytanii, która ponownie ich przyjęła - podkreśla Sołtysik, nawiązując w ten sposób do historii i Polaków, którzy w obronie Brytyjczyków ryzykowali życie w czasie II wojny światowej, a później schronili się w Zjednoczonym Królestwie, aby uniknąć represji w komunistycznym kraju.

Psuł dobre imię tutejszej Polonii

- Tylko Polak może wiedzieć, jak to jest być zaakceptowanym przez Wielką Brytanię. I nadal ma to dla nas wielkie znaczenie - podkreśla Sołtysik, cytowany przez serwis informacyjny East Anglian Daily Times.

Ponadto przyznaje, że Przemysław W. był dobrze znany polskiej społeczności, która - jak zaznacza - nie chciała mieć z nim nic wspólnego. - Psuł dobre imię tutejszej Polonii - dodaje.

(A.C.)

dowiv4k

Podziel się opinią

Share
dowiv4k
dowiv4k
Więcej tematów