Trwa ładowanie...

Wielka Brytania: MSW rozważy ograniczenia w zatrudnianiu obcokrajowców

• Brytyjski rząd rozważy, czy nie utrudnić działającym w kraju firmom zatrudnianie zagranicznych pracowników
• Szefowa MSW Amber Rudd podkreśliła, że Londyn chce większej kontroli nad liczbą osób przyjeżdżających do kraju
• Rudd na konferencji Partii Konserwatywnej w Birmingham: władzom zależy, by Brytyjczycy nie mieli problemu z dostępem do pracy na lokalnym rynku

Share
Wielka Brytania: MSW rozważy ograniczenia w zatrudnianiu obcokrajowcówŹródło: AFP, fot: ODD ANDERSEN
d1cv1gz

- Niedługo odbędziemy konsultacje w sprawie następnych kroków potrzebnych do kontroli imigracji - powiedziała. Wyjaśniła, że władze rozważają wprowadzenie systemu umożliwiającego zatrudnianie obcokrajowców wypełniających luki na krajowym rynku pracy. Dzięki temu "nie zabierałoby się pracy Brytyjczykom, którzy mogliby ją podjąć".

We wrześniu Rudd opowiedziała się za wprowadzeniem systemu zezwoleń na pracę w celu kontrolowania imigracji z Unii Europejskiej, idąc w ten sposób za żądaniami zwolenników Brexitu, by zaostrzyć ochronę granic.

Jak zaznacza Reuters, choć formalne negocjacje w sprawie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE jeszcze się nie rozpoczęły, to jego władze starają się wyjść naprzeciw tym wyborcom, którzy głosowali za Brexitem, ponieważ chcą zmniejszenia imigracji i zerwania z unijną polityką otwartych granic. Równocześnie jednak rząd ma na uwadze potrzeby gospodarki, uzależnionej w niektórych sektorach od pracy cudzoziemców.

Agencja przypomina, że imigracja była jednym z głównych czynników decydujących o wyniku referendum w sprawie wyjścia kraju z UE, które odbyło się 23 czerwca.

d1cv1gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cv1gz
d1cv1gz
Więcej tematów