Trwa ładowanie...
d1dtlid

Wielka Brytania. Londyn. Policja zamknęła nielegalną imprezę. Biesiadnicy rzucali cegłami i butelkami

Wielka Brytania. Londyn. Policja była zmuszona zamknąć nielegalną imprezę w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park. Biesiadnicy rzucali w funkcjonariuszy cegłami i butelkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Brytania. Londyn. Policja zamknęła nielegalną imprezę
Wielka Brytania. Londyn. Policja zamknęła nielegalną imprezę (Getty Images)
d1dtlid

Koronawirus. Nielegalna impreza w Finsbury Park

Mieszkańcy mieszkający w pobliżu Woodberry Down Estate w Finsbury Park zaalarmowali policję o nielegalnej imprezie, która odbywała się tam w piątek wieczorem. Funkcjonariusze, którzy zjawili się na miejscu byli zmuszeni do rozwiązania nielegalnego zgromadzenia. To spotkało się z protestami ze strony biesiadników.

Imprezowicze zaczęli rzucać cegłami, butelkami oraz różnymi innymi przedmiotami w policjantów. Służby podały, że dwóch funkcjonariuszy zostało rannych, a jeden z nich musiał trafić do szpitala z urazami żeber.

d1dtlid

Koronawirus. Policja zakończyła imprezę

Londyńska policja poinformowała, że impreza muzyczna była nielegalna. Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat zostało aresztowanych za udział w zamieszkach. - Funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie mieszkańców zaniepokojonych dużym zgromadzeniem, hałasem, zachowaniami aspołecznymi i przemocą. To, co zastali policjanci na miejscu i reakcja biesiadników jest nie do przyjęcia - powiedziała Lucy D'Orsi, zastępca komisarza.

- Nieodpowiedzialne działania organizatora doprowadziły do obrażeń u naszych funkcjonariuszy. W żadnych okolicznościach policja nie zaakceptuje tego, zwłaszcza po tym, jak apelowaliśmy, aby takie zdarzenia nie miały miejsca - dodaje D'Orsi, którą cytuje "Daily Mail".

Policjanci chcieli rozproszyć zgromadzony tłum. Wtedy spotkali się z agresją ze strony imprezowiczów.

d1dtlid

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Paweł Szefernaker: Potępiłbym każdego, kto obraziłby wyborców Trzaskowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dtlid

Podziel się opinią

Share
d1dtlid
d1dtlid
Więcej tematów