Trwa ładowanie...
d4f0n2a
d4f0n2a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wielka Brytania chce odnowić potencjał nuklearny. "To się nie zmieni"

• Minister obrony Wielkiej Brytanii: plany odnowienia potencjału nuklearnego nie zmienią się
• "Nasza więź z NATO nie zmieni się"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4f0n2a

Dążenie Wielkiej Brytanii, by odnowić swój potencjał odstraszania nuklearnego nie zmieni się po ubiegłotygodniowym referendum, w którym Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej - oświadczył brytyjski minister obrony Michael Fallon.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że parlament przeprowadzi wkrótce głosowanie w sprawie zastąpienia nowym uzbrojeniem obecnych atomowych okrętów podwodnych z rakietami balistycznymi Trident.

- W naszym programie zobowiązaliśmy się do zastąpienia czterech okrętów podwodnych z rakietami Trident i mam nadzieję, że parlament będzie mógł wkrótce zatwierdzić zasady tego zastąpienia - powiedział Fallon w parlamencie.

d4f0n2a

- Nasi sojusznicy mogą być spokojni, że nasza więź z NATO i nasza więź jako mocarstwa nuklearnego z NATO nie zmieniły się w wyniku referendum - dodał brytyjski minister obrony.

Oczekuje się, że jeszcze w bieżącym roku brytyjski rząd przedstawi parlamentowi do zatwierdzenia swą decyzję w sprawie modernizacji strategicznego arsenału nuklearnego.

d4f0n2a

Podziel się opinią

Share

d4f0n2a

d4f0n2a
Więcej tematów