Trwa ładowanie...
Policja

Wielka akcja policji. Rozbito grupę przestępczą

• Blisko 100 policjantów z Wrocławia uczestniczyło w akcji rozbicia grupy przestępczej o międzynarodowym zasięgu
• Oszuści wyłudzali podatki na szeroką skalę
• Zabezpieczono mienie i środki o wartości ponad 1,5 mln zł i zatrzymano 3 osoby

Share
Wielka akcja policji. Rozbito grupę przestępcząŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d23hh0j

Policjanci z Wrocławia, pracownicy wywiadu skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej, funkcjonariusze z Komendy Głównej i przedstawiciel Europolu przeprowadzili wspólnie działania w aż 34 siedzibach firm, biurach rachunkowych i prywatnych mieszkaniach. Efekt ich pracy to rozbicie grupy przestępczej o zasięgu międzynarodowym, zajmującej się wyłudzaniem podatków na szeroką skalę. Zabezpieczono też pochodzące z przestępstwa mienie i środki o wartości ponad 1,5 miliona zł, a także zatrzymano 3 osoby.

Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia i powiatu wrocławskiego, w wieku od 37 do 39 lat. Przedstawiono im już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw podatkowych. Grozi im a to kara nawet do 10 lat więzienia.

Oszuści nabywali paliwo od zagranicznych podmiotów posiadających polską koncesję. Robili to przy pomocy specjalnie w tym celu założonych firm-słupów, które nie odprowadzały należnego podatku VAT.

d23hh0j

Śledztwo dotyczy wyłudzeń podatków o łącznej wartości 11 milionów zł, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku lat. Działania przestępców naraziły Skarb Państwa na uszczuplenie w wysokości 66 milionów zł.

Wyłudzone pieniądze wydawano m.in. na zakup luksusowych pojazdów, które kupowano u polskich dealerów, a następnie fikcyjnie sprzedawano firmom zagranicznym, zarejestrowanym przez członków grupy, po czym z powrotem sprowadzano je do Polski, zaniżając ich wartość.

W akcji uczestniczyło blisko 100 mundurowych z Wrocławia. Wcześniej zatrzymano w związku z tą sprawą już 4 osoby, które trafiły do aresztu tymczasowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d23hh0j

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23hh0j
d23hh0j
Więcej tematów