Trwa ładowanie...
d16vx9y

Wiedza uchroni przed rakiem piersi

Zbyt późna wykrywalność raka piersi wynika głównie z niewiedzy oraz nieumiejętności samobadania, dlatego program edukacyjny "Różowa wstążeczka", adresowany do uczennic szkół średnich, był bardzo potrzebny - uważa Barbara Labuda.

Share
d16vx9y

W części szkół ponadgimnazjalnych objętych programem przez trzy miesiące odbywały się - w ramach godzin wychowawczych lub wychowania fizycznego - cykle szkoleń dotyczące profilaktyki raka piersi i promujące zdrowy tryb życia.

Niektóre szkoły ograniczyły się do jednorazowej imprezy środowiskowej - filmu, wykładu specjalisty, zajęć praktycznych z pielęgniarką lub lekarzem, podczas których na fantomach uczyły się badać piersi. W szkołach rozdawane były ulotki i materiały informacyjne.

W realizacji pilotażowego programu wzięło udział 29 szkół z całej Polski. Uczymy w szkołach w małych i dużych miastach. Zachorowalność na raka jest wszędzie podobna, a my nie dzielimy Polski na lepszą i gorszą - zapewniła Barbara Labuda, inicjatorka przedsięwzięcia.

Wyraziła nadzieję, że od września program ruszy także w innych szkołach.

Ogólnopolski program edukacyjny "Różowa wstążeczka" został przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej, Avon, Stowarzyszenie "Amazonki" oraz Polski Komitet Walki z Rakiem. (an)

d16vx9y

Podziel się opinią

Share
d16vx9y
d16vx9y
Więcej tematów