Więcej pieców grzewczych do wymiany w Krakowie?
Choć do Urzędu Miasta w Krakowie wpłynęło dużo więcej wniosków na wymianę starych instalacji grzewczych, niż jest pieniędzy w budżecie na to przeznaczonych, Fundusz Ochrony Środowiska rozszerzył możliwości dofinansowania.
Jeśli zastanawiasz się nad wymianą swojego pieca, teraz jest dobry moment, by to w końcu zrobić. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Krakowie rozszerzył możliwości dofinansowania inwestycji w naszych domach. Po zmianie można nie tylko wymienić niskowydajny i nieekologiczny kocioł, ale również postarać się o dotację na następujące inwestycje:
- demontaż kotłowni, palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej,
- montaż nowej kotłowni na gaz wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u. z wyłączeniem kosztów grzejników
- montaż nowej kotłowni na olej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u. z wyłączeniem kosztów grzejników,
- montaż nowej kotłowni na węgiel lub biomasę wraz z wewnętrznymi pionami c.o. i c.w.u. z wyłączeniem kosztów grzejników,
- podłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u. z wyłączeniem kosztów grzejników,
- montaż pieca zasilanego prądem elektrycznym wraz z podłączeniem do sieci energetycznej oraz wewnętrznej linii zasilania.
Beneficjentem programu wskazanego przez WFOŚiGW w Krakowie, jest Urząd Miasta. Ten z kolei informuje, że pieniądze na wymianę pieców kończą się. Jeśli wnioski będą wciąż wpływać, miasto rozważa przesunięcie finansowania na 2015 rok lub budżet z przyszłego roku będzie zasilał tegoroczne modernizacje.
Natomiast działacze z Krakowskiego Alarmu Smogowego twierdzą, że trzeba robić wszystko, by nie dopuścić do przerwy w finansowaniu tak istotnego programu poprawiającego jakość życia w Krakowie.