Trwa ładowanie...

Wichura w łódzkim. Bez prądu pozostaje 53 tys. mieszkańców

Ok. 53 tys. mieszkańców woj. łódzkiego pozostaje bez prądu po wichurze, która przeszła nad regionem w czwartek i piątek. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi odnotowało w ciągu ostatniej doby ponad 2,5 tys. interwencji straży pożarnej.

Wichura w łódzkim. Bez prądu pozostaje 53 tys. mieszkańcówŹródło: PAP/EPA
d1axz94
d1axz94

Z uzyskanych od PGE danych wynika, że najpoważniejsza sytuacja występuje obecnie w powiecie piotrkowskim. Uszkodzonych jest tam 39 linii, czyli aż 596 stacji średniego napięcia.

Według dyżurnego Centrum, w pow. piotrkowskim pracuje bez przerwy 20 brygad - mimo to usunięcie awarii energetycznej może potrwać nawet do poniedziałkowych godzin porannych.

Liczba gospodarstw pozbawionych prądu sukcesywnie maleje - jeszcze w piątek rano było ich ponad 167 tys. - ale awarii jest wciąż bardzo dużo. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych godzin zostanie załączone napięcie w Łodzi i w Pabianicach. Przewiduje się też, że w sobotę prąd wróci do Skierniewic i Łowicza, a w niedzielę przywrócone zostanie napięcie w Radomsku, Sieradzu, Tomaszowie Mazowieckim, Zgierzu, a być może również w Piotrkowie Trybunalskim.

Wichura, która przeszła nad regionem w czwartek i piątek, uszkodziła ponad 100 budynków i połamała liczne drzewa. Poszkodowanych zostało pięć osób. Największe szkody dotyczą powiatów wieluńskiego, sieradzkiego, bełchatowskiego i wieruszowskiego

d1axz94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1axz94
Więcej tematów