Trwa ładowanie...
d3akau5

Wicepremier Ukrainy przyjeżdża do Polski. Chce zmiany ustawy o IPN

Pawło Rozenko odwiedzi w piątek w Warszawie wicepremiera Piotra Glińskiego. Politycy porozmawiają o ustawie zakazującej "ideologię banderowską" oraz o poprawie stosunków między krajami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas wizyty w Warszawie wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko spotka się z Piotrem Glińskim
Podczas wizyty w Warszawie wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko spotka się z Piotrem Glińskim (East News, Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER)
d3akau5

Ukraińskie władze chcą zmiany znowelizowanej ustawy o IPN. Pawło Rozenko uważa, że dokument godzi w prawa ukraińskich obywateli w Polsce. - Oczekujemy uregulowania wszystkich spornych kwestii - powiedział wicepremier.

W związku z różnicami pomiędzy krajami ukraiński polityk planuje wizytę w Warszawie - informuje agencja sputniknews.com. - Obecnie bardzo ważne jest złagodzenie napięć, które w ostatnim czasie są sztucznie nasilane przez różne siły polityczne - mówił Rozenko.

Zobacz także: "Kaczyńskiemu diabeł podpowiada antysemityzm. Mnie nie podpowiada"

Spotkanie wicepremiera Ukrainy z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego to efekt rozmów prezydentów obu państw. Podczas grudniowej wizyty w Charkowie Andrzej Duda wspólnie z Petrem Poroszenko powołali komisję ds. historycznych, na której czele stoją Gliński i Rozenko.

Źródło: sputniknews.com

d3akau5

Podziel się opinią

Share
d3akau5
d3akau5
Więcej tematów