Trwa ładowanie...
d3zvbtb

Wicepremier Morawiecki pozyskał kolejną inwestycję dla Polski

Decyzja amerykańskiego producenta szkła Guardian Industries Co. o budowie drugiej fabryki szkła w Polsce jest kolejnym dowodem atrakcyjności Polski dla inwestorów - ogłosił wicepremier Mateusz Morawiecki w waszyngtońskim Narodowym Klubie Prasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (PAP)
d3zvbtb

Kolejne przedsięwzięcie Guardian Industries Co. w Polsce "jest potwierdzeniem, jak dobrą opinię ma Polska i jej pracownicy wśród zagranicznych inwestorów" - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej.

Od początku roku, zgodnie z danymi Eurostatu, w Polsce przybyło 223 tys. miejsc pracy w przemyśle na 354 tys. w całej Unii Europejskiej. - Oznacza to, że dwa na trzy nowe stanowiska przy produkcji powstały u nas - podkreślił wicepremier. Morawiecki przybył do Waszyngtonu na doroczną sesję Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

Guardian Industries Co. zainwestuje 200 mln. euro w budowę drugiej swojej fabryki szkła w Częstochowie, w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Inwestycja pozwoli na zwiększenie zatrudnienia w obu fabrykach szkła Guardian Industries w Częstochowie do ponad 500 osób - powiedział Robert Joyce, wiceprezes Guardian Industries.

d3zvbtb

Podziel się opinią

Share
d3zvbtb
d3zvbtb
Więcej tematów