Trwa ładowanie...
d3ob91l

Wicepremier Jacek Sasin ogłasza zmiany w podatkach. "PiS je obniża. Dziwi mnie krytyka opozycji"

- Od 1 sierpnia młodzi Polacy korzystają z programu #BezPITdlaMłodych, a od 1 października wejdzie w życie kolejna obniżka podatków - zapowiedział na konferencji prasowej w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej wicepremier Jacek Sasin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Sasin, wicepremier rządu PiS
Jacek Sasin, wicepremier rządu PiS (East News, Fot: Beata Zawrzel)
d3ob91l

Jak zapewniał, "PiS nadal będzie obniżać podatki, bo Polacy wiedzą najlepiej, co robić z pieniędzmi". - 1 października wejdzie w życie kolejna transza obniżenia podatków. To będzie obniżenie podatków dla wszystkich pracujących, z 18 proc. do 17 proc. To jest kolejny krok, który realizujemy - mówił Sasin. Przypomniał też o obniżeniu podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw. - To jest ogromna ulga dla polskiej przedsiębiorczości - przekonywał polityk PiS.

- Dziwią nas głosy krytykujące te regulacje, regulacje, które prowadzą do obniżania podatków. Dziwią mnie zwłaszcza wątpliwości prezydentów największych polskich miast związanych z Platformą Obywatelską - mówił Sasin. Jak dodawał, "to, co obiecujemy, realizujemy, nie tak, jak nasi konkurenci".

CZYTAJ TEŻ: Podatek dochodowy od osób fizycznych. PIT z nową stawką - od kiedy?

d3ob91l

Jak dodawał, "ci, którzy grożą rzekomą 'zapaścią samorządów', nie mówią prawdy". - Dzięki nam, samorządy mają 26 mld zł więcej - podkreślał Sasin.

I zapytał: "Jakie jest stanowisko liderów opozycji w tej sprawie? Czy popierają zdanie samorządowców?"

Jacek Sasin wyraził przekonanie, że PiS chce, "aby kampania wyborcza, w którą wchodzimy, była merytoryczną dyskusją".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ob91l

Podziel się opinią

Share

d3ob91l

d3ob91l
Więcej tematów