Trwa ładowanie...
01-09-2014 17:40

Wiceminister obrony Ukrainy: potrzebujemy hełmów i kamizelek kuloodpornych

Hełmy, kamizelki kuloodporne oraz sprzęt niezbędny do działania zimą - to według pierwszego zastępcy Ministra Obrony Narodowej Ukrainy gen. dyw. Ołeksandra Liszczinskiego - największe materialne potrzeby armii.

Share
Wiceminister obrony Ukrainy: potrzebujemy hełmów i kamizelek kuloodpornychŹródło: AFP, fot: ANATOLII STEPANOV
d3zfbyt

Generał Liszczinskij był gościem Trzeciej Kieleckiej Konferencji Bezpieczeństwa, która towarzyszy XXII Międzynarodowemu Salonowi Przemysłu Obronnego. - Potrzebujemy przede wszystkim hełmów, kamizelek kuloodpornych oraz przygotowania naszej armii do warunków zimowych - powiedział podczas debaty.

Generał zwrócił uwagę na to, że wielu ukraińskich żołnierzy ginie na skutek ostrzeliwania ich pozycji z moździerzy oraz artylerii dalekiego zasięgu. - Powinniśmy mieć środki, które powinny nas chronić przed użyciem współczesnych rodzajów broni rażącej - powiedział, odpowiadając na pytanie o najpilniejsze potrzeby ukraińskiej armii w związku z działaniami we wschodnich obwodach kraju - donieckim i ługańskim.

Zdaniem głównego specjalisty w Ośrodku Studiów Wschodnich Andrzeja Wilka największym problemem dla ukraińskiej armii jest logistyka, która "nie działa tak, jak powinna".

d3zfbyt

Zwrócił uwagę na to, że niektóre bataliony ochotnicze zaczęły publikować w internecie listę artykułów, najbardziej potrzebnych na froncie. - To są głównie najprostsze środki łączności, umundurowanie - wyjaśnił.

Gen. Liszczinskij sporo miejsca poświęcił omówieniu obecnej sytuacji jego kraju. - Przeciwko Ukrainie prowadzona jest nie tylko wojna, nie tylko mówimy o ostrzałach i bombardowaniu, nie tylko broń pancerna jest angażowana, ale również prowadzona jest wojna informacyjna - powiedział gen. Liszczinskij.

Według niego Rosja dąży do zniszczenia integralności terytorialnej Ukrainy. - Teraz musimy walczyć o prawo do życia w niezależnym państwie demokratycznym. Te wydarzenia przypominają wydarzenia z 1 września 1939 roku - ocenił.

Sytuację w obwodach donieckim i ługańskim nazwał skomplikowaną. - To logiczna kontynuacja bezczelnej i cynicznej okupacji Krymu - powiedział. W jego ocenie, obecnie w działaniach przeciw Ukrainie, na jej terytorium bierze udział ponad 20 tys. osób, jak wyjaśniał "większość z nich to wojskowi rosyjscy".

d3zfbyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zfbyt
d3zfbyt
Więcej tematów