Polska"Wiadomości" TVP o wydatkach kancelarii premiera na "antyrządowe media"

"Wiadomości" TVP o wydatkach kancelarii premiera na "antyrządowe media"

Powyborcze wydanie "Wiadomości" TVP nie było poświęcone w całości wynikom głosowania. W głównym wydaniu programu informacyjnego telewizji publicznej skrytykowano przekazywanie środków publicznych na "antyrządowe media".

"Wiadomości" TVP o wydatkach kancelarii premiera na "antyrządowe media"
Źródło zdjęć: © PAP
Arkadiusz Jastrzębski

13.07.2020 | aktual.: 25.03.2022 13:55

W materiale "Wiadomości" TVP skrytykowano wydatki kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Podkreślono, że to "finansowanie ze środków publicznych antyrządowych mediów".

- W sytuacji tak ogromnej dysproporcji między mediami, które wspierają obóz III RP, a media wspierającymi zmiany po 2015, to działanie na szkodę własnego obozu politycznego" - mówił Jacek Łęski, dziennikarz TVP w materiale. - Trudno odczyta, jakie intencje przyświecają osobom, które takie decyzje podejmują - mówił Łęski.

W materiale mowa była również o wydatkach m.in. PKO BP, PFR, Grupy PZU, PKP, a także o funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości.

"Wiadomości" TVP zaznaczyły również, że kancelaria premiera wydała kilkaset tysięcy złotych na reklamy w tygodniku "Polityka". Widzom pokazano krytyczne dla prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego okładki pisma.

Wyliczono, że w ostatnich miesiącach w "Polityce" znalazło się co najmniej siedem całostronicowych materiałów z logo KPRM. Zasugerowano, że mogło to kosztować nawet ponad 800 tys. zł.

- To, co robią te media, to nie jest dziennikarstwo tylko brutalna antyrządowa nagonka - mówił komentator głównego programu informacyjnego Jacka Kurskiego.

- Lwią część swojej kampanii Rafał Trzaskowski oparł na grożeniu Telewizji Polskiej i jej dziennikarzom. Wszystko przez to, że TVP, wraz z innymi tytułami, przełamała monopol Platformy Obywatelskiej w mediach - usłyszeli widzowie TVP.

Wyniki wyborów 2020. Oficjalne dane PKW

PKW przedstawiła oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Zgodnie z informacjami przekazanymi ze 100 proc. obwodów Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów a Rafał Trzaskowski - 48,97 proc.

Szef PKW Sylwester Marciniak podczas wieczornej konferencji prasowej podał, że oddano 20 635 635 głosów. Tym samym ostateczna frekwencja wyniosła 68,18 proc.

- 177 724 głosów było nieważnych, a 20 458 911 było ważnych - wyliczał.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (382)