Trwa ładowanie...
d17q6oc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

WHO: Ukraina nie ma już zapasów szczepionek

Ukraina nie ma już zapasów szczepionek i pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej; brakuje m.in. lekarstw - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej w Genewie przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Dorit Nitzan, zajmująca się w WHO Ukrainą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WHO: Ukraina nie ma już zapasów szczepionek
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d17q6oc

Ochrona w zakresie szczepień na Ukrainie była słaba jeszcze przed początkiem kryzysu na wschodzie tego kraju - podkreśliła Nitzan. Jak poinformowała, WHO jest zaniepokojona możliwością pojawienia się ognisk polio czy odry. Choroby te pojawiają się zwykle w krajach, które znajdują się w podobnej sytuacji, jak obecnie Ukraina.

Nitzan wskazała, że potrzeby Ukrainy są ogromne. Jak poinformowano w komunikacie, WHO wraz z organizacjami partnerskimi będzie zabiegać o dostawy leków i materiałów chirurgicznych dla 340 tys. ludzi.

32 szpitale na Ukrainie nie mogą funkcjonować, wśród nich 17 zostało ostrzelanych i uszkodzonych. Z regionów donieckiego i ługańskiego, gdzie działają prorosyjscy separatyści, uciekło 70 proc. personelu medycznego.

d17q6oc

Choć w połowie sierpnia WHO zaapelowała o 14 mln dolarów na pomoc dla Ukrainy, otrzymała do tej pory tylko 40 tys. USD - powiedziała Nitzan.

Jak poinformowała w poniedziałek ONZ, liczba osób zabitych w konflikcie na wschodzie Ukrainy wynosi 2729. Liczba ta nie uwzględnia blisko 300 osób, które zginęły w katastrofie samolotu Malaysia Airlines.

d17q6oc

Podziel się opinią

Share

d17q6oc

d17q6oc
Więcej tematów