Trwa ładowanie...

Weteranka II Wojny Światowej wspiera Roberta Biedronia

Sobotnia konwencja ugrupowania Roberta Biedronia odbyła się pod hasłem "Wiosna Kobiet". Na scenie przemawiała uczennica liceum, weteranka II Wojny Światowej, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus oraz lider Wiosny.

Weteranka II Wojny Światowej wspiera Roberta BiedroniaŹródło: PAP, fot: PAP/Jakub Kamiński
d2qtrb4
d2qtrb4

Uczennica liceum

Na sobotniej konwencji wystąpiła 16-letnia Zuzanna Karcz. Lider Wiosny zapowiedział ją jako "przyszłą prezydentkę Polski". Uczennica z Sosnowca w tym tygodniu pikietowała w centrum miasta. Wsparła wtedy protest nauczycieli. - Ten strajk jest najlepszą lekcją wiedzy o społeczeństwie i lekcją życia, jaką w życiu mogliśmy otrzymać - mówiła Karcz na spotkaniu w Warszawie.

Walka o wartości

O stajku mówiła także Joanna Scheuring-Wielgus. Posłance chodziło jednak o protest rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. - Nie możemy znowu dopuścić, aby te dzieci przez 40 dni spały na korytarzach Sejmowych! - mówiła ze sceny. - Tym ludziom należy się godność - dodała.

- Godność człowieka, demokracja, praworządność, poszanowanie praw mniejszości – na tym została zbudowana wspólnota europejska, o to będę walczyć w Brukseli - zapowiedziała Scheuring-Wielgus.

Posłanka kandyduje z drugiego miejsca na liście Wiosny. Jak zaznaczyła w Brukseli zamierza skupić się przede wszystkim na sferze praw kobiet. - Będę walczyć o legalną aborcję, antykoncepcję. O prawdziwą opiekę okołoporodową i równe płace dla kobiet - zapowiedziała Scheuring-Wielgus.

d2qtrb4

Posłanka znana z walki o prawa ofiar księży-pedofilii złożyła im także obietnicę. - Zrobię wszystko, żeby te ofiary w końcu uzyskały godność i zadośćuczynienie. Im to się należy! - grzmiała ze sceny.

Zobacz także: Pomysł Wałęsy spodobał się Rostowskiemu. Składa deklarację

Weteranka II Wojny Światowej

Na konwencji w Warszawie pojawiła się także Maria Pietraszewska z Nałęczowa, była członkini Szarych Szeregów. Ze sceny wyznała, że kocha Roberta Biedronia. - Moje serce i rozum jest z Wami - zwróciła się emerytka. - I naszym kochanym Robertem Biedroniem - dodała.

d2qtrb4

Kobieta wyznała, że od najmłodszych lat była wychowana w duchu patriotycznym. - Mój dziadek walczył w powstaniu styczniowym, ojciec u boku marszałka Piłsudskiego - mówiła Pietraszewska.

Dlatego według niej, jedynie lider Wiosny może realnie zreformować kraj - Tylko Robert Biedroń i jego drużyna doprowadzi do tego, że Polska będzie szanowana - przyznała Pani Maria.

Zaufanie i zmiana

Gdy Robert Biedroń wchodził na scenę, tłum spontanicznie odśpiewał "Sto lat". Lider ugrupowania w sobotę obchodził 43. urodziny. - To moje najpiękniejsze urodziny, dziękuje Wam bardzo - powiedział. Po czym zaczął krytykować obecnych polityków.

d2qtrb4

- Połowa z nas nie ufa politykom na Wiejskiej, blisko 3/4 negatywnie odnosi się do partii politycznych - cytował badania opinii publicznej przewodniczący Wiosny. Przyznał, że polityka musi opierać się na zaufaniu, które przez 30 lat zostało nadszarpnięte przez "afery, korupcję drogie zegarki, ośmiornice i wieżowce".

Biedroń odniósł się także do ostatniego strajku nauczycieli. - Politycy nie doceniają tej profesji, przez 30 lat dyskutują o liczbie klas. A nie tego, czego uczniowie będą się uczyli oraz czy wynagrodzenia są odpowiednie - przyznał lider Wiosny. - Oni całkowicie zdeformowali polską szkołę, my to zmienimy - dodał.

Lider ugrupowania podtrzymał także swoje poprzednie obietnice dotyczące wzmocnienia praw kobiet, rozdziału państwa od Kościoła oraz rezygnacji z węgla jako podstawowego źródła energii.

d2qtrb4

- Jesteśmy 3. siłą na scenie politycznej, za chwilę będziemy pierwszą. My jesteśmy zmianą, idzie Wiosna! - zapowiedział Biedroń.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 52 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 705 eurodeputowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qtrb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qtrb4
Więcej tematów