Trwa ładowanie...
d9b5yc6
Węgry odgradzają się od imigrantów. Na granicy z Serbią rośnie 4-metrowy płot
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Węgry odgradzają się od imigrantów. Na granicy z Serbią rośnie 4-metrowy płot

Na granicy serbsko-węgierskiej powstaje płot, który ma chronić przed napływem nielegalnych imigrantów spoza Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9b5yc6

W 2015 r. tę granicę przekroczyło już ponad 110 tys. osób - Afgańczyków, Irakijczyków czy Syryjczyków uciekających przed wojnami toczącymi się w ich krajach.

Na razie na granicy umieszczono tymczasowe 1,5-metrowe ogrodzenie z drutu kolczastego, zaś do końca sierpnia ma tam stanąć docelowy 4-metrowy płot.

d9b5yc6

Na początku sierpnia na Węgrzech powstała w internecie prawicowa organizacja pod nazwą "Ochotniczy batalion straży granicznej", która chce się zajmować wyłapywaniem nielegalnych imigrantów z Serbii. Jak pisze agencja APA, policja w mieście Szeged na granicy z Serbią rozpoczęła już postępowanie przeciwko tej organizacji.

Utrudnianie budowy ogrodzenia zagrożone jest karą w wysokości do 300 tys. forintów (973 euro).

Cel? Ochrona granic

Węgierski minister spraw wewnętrznych Sandor Pinter, odpierając międzynarodową krytykę budowy ogrodzenia, tłumaczył, że chodzi o ochronę zewnętrznej granicy UE.

d9b5yc6

Od 1 sierpnia Węgry zaostrzają zasady polityki imigracyjnej. Zgodnie z nowymi przepisami imigranci będą mogli być przetrzymywani w tymczasowych obozach do czasu zakończenia postępowania w ich sprawie. Władze będą mogły odrzucić wniosek o azyl, jeśli wnioskujący bez pozwolenia opuści wyznaczone miejsce pobytu na ponad 48 godzin.

Węgry wpisały też Serbię, a także Kosowo i Macedonię na swą listę "państw bezpiecznych", czyli tych, do których mogą odesłać każdego imigranta przybywającego na teren Węgier.

d9b5yc6

Podziel się opinią

Share

d9b5yc6

d9b5yc6
Więcej tematów