Trwa ładowanie...

Węgry. Odcisk stopy słonia na aukcji

Pracownicy zoo w Budapeszcie wpadli na niecodzienny pomysł. Aby zdobyć środki na zakup wagi potrzebnej do ważenia słoni, postanowili wystawić na aukcję odcisk stopy 3-letniego słonika o imieniu Arun.

Share
Zdjęcie ilustracyjne. Słoń Leon
Zdjęcie ilustracyjne. Słoń LeonŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d4i991z

Odcisk stopy liczącego 3 lata słonika Aruna, żyjącego w budapesztańskim ogrodzie zoologicznym, został wystawiony na aukcję. Jak podaje PAP waga, która zostanie kupiona dzięki zyskowi z licytacji posłuży do ważenia nowego słonika, który ma się urodzić wiosną. Wtedy to na świat przyjdzie kolejne dziecko mamy Aruna, 19-letniej Angele.

Waga posłuży także do określania wagi większych słoni.

d4i991z

Niezwykły przedmiot można licytować do niedzielnego wieczora.

Putin zagraża Polsce? Generał Stróżyk udzielił jasnej odpowiedzi

W depeszy agencji czytamy, że „odcisk wykonano na początku marca, a całą operację uwieczniono na filmie, który można obejrzeć w internecie. Widać na nim, jak Arun podnosi tylną nogę, a pracownicy zoo przyciskają do jego stopy kartkę papieru na podkładce. Odcisk ma kolor zielony ".

d4i991z

Przypadkowa ciekawostka

Podczas przygotowywania odcisku, pracownicy węgierskiego zoo zauważyli ciekawą rzecz. Okazało się, że przednia podeszwa stopy słonia ma kształt okrągły, natomiast tylna jest bardziej owalna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i991z

Podziel się opinią

Share
d4i991z
d4i991z
Więcej tematów