Trwa ładowanie...
dys2591

We Francji zatrzymano 5 Czeczenów. Planowali atak terrorystyczny

Pięciu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej zostało zatrzymanych w nocy z poniedziałku na wtorek w Beziers na południu Francji. Są podejrzani o przygotowywanie zamachu terrorystycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Francji zatrzymano 5 Czeczenów. Planowali atak terrorystyczny
(PAP/EPA)
dys2591

Jeden z zatrzymanych od wielu lat mieszkał w Beziers, drugi w oddalonym o ok. 60 km Montpellier. Na razie - jak wyjaśniła prokurator Yvon Calvet - nie jest znany adres zamieszkania pozostałych trzech podejrzanych.

- Zatrzymanym przedstawiono na razie zarzuty spiskowania w celu przeprowadzenia ataku terrorystycznego na terenie Francji. Trwa śledztwo, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - stwierdziła prokurator Calvet.

Mężczyźni trafili do aresztu, ich mieszkania zostały przeszukane. Znaleziono w nich i zabezpieczono "pewne przedmioty". Prokurator Calvet nie chciała jednak wyjawić, co konkretnie znaleźli śledczy.

dys2591

Dziennik "Midi Libre" informuje, że kilka godzin przed zatrzymaniem Czeczenów, w Beziers - w pobliżu stadionu - znaleziono ukryte materiały wybuchowe. Ich usunięciem zajmowała się specjalna jednostka. Nie wiadomo jednak, czy zatrzymani mężczyźni mieli jakiś związek z tą sprawą.

Ta sama francuska gazeta regionalna ustaliła, że jeden z zatrzymanych miał już kilkakrotnie do czynienia z francuskimi śledczymi. Przez jakiś czas był także pod policyjną obserwacją. Podejrzewano, że miał związek z eksplozją materiałów wybuchowych na kampusie uniwersyteckim w Monpellier 12 listopada 2008 roku. Rannych zostało wówczas 6 osób.

Źródło: "Le Monde", "Midi Libre"

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów