WP
IAR

We Francji szaleje nawałnica, 240 tys. domów bez prądu

Dwieście czterdzieści tysięcy domów pozbawionych jest prądu w północno-zachodniej Francji. To wynik wichury, która przeszła nad tą częścią kraju. Teraz nawałnica szaleje nad Paryżem. Ofiarą wichury jest dwunastoletni chłopiec, który zginął przywalony murem przewróconym przez wiatr dochodzący w porywach do 140 kilometrów na godzinę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wichura we Francji
Wichura we Francji (AFP, Fot: CHARLY TRIBALLEAU)
WP

Przerwano poszukiwania rosyjskiego marynarza, który wypadł za burtę statku handlowego płynącego na zatoce w pobliżu Brestu - największego portu marynarki wojennej w północnej Francji. W dalszym ciągu w dwudziestu jeden departamentach obowiązuje trzeci na czterostopniowej skali stan zagrożenia.

W Bretanii, Normandii, Pikardii i w Nord-Pas-de-Calais ekipy państwowych zakładów energetycznych starają się naprawić zniszczenia linii elektrycznych by mieszkańcy tych rejonów nie musieli witać Bożego Narodzenia przy świecach. Wichura spowodowała także zakłócenia w transporcie kolejowym. Nie kursują morskie połączenia z bretońskimi wyspami, które są odcięte od stałego lądu. Odwołano loty z tamtejszych lotnisk.

Prędkość wiatru, który będzie przemieszczał się w stronę wschodniej Francji, zmalała do stu kilometrów na godzinę.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP