Trwa ładowanie...

Ważna zmiana na kolei. Będą przystanki "na żądanie"

Od 15 grudnia niektóre stacje otrzymają status przystanków "na żądanie". Aby pociąg się na nich zatrzymał, pasażerowie powinni czekać "w miejscu widocznym dla maszynisty". Wciąż jednak nie wiadomo, jak nowe rozwiązanie będzie dokładnie funkcjonowało w praktyce.

Ważna zmiana na kolei. Będą przystanki "na żądanie"Źródło: Fotolia
d4ei574
d4ei574

Dotychczas oznaczenie "na żądanie" było właściwe dla komunikacji miejskich i dotyczyło przede wszystkim mało uczęszczanych przystanków. Kto chce na nich wsiąść, musi pomachać ręką, dając w ten sposób znak kierującemu np. autobusem lub tramwajem. Przy wysiadaniu najczęściej trzeba nacisnąć guzik przy drzwiach - inaczej pojazd nie zatrzyma się.

Podobne rozwiązanie planują wprowadzić Koleje Dolnośląskie. Wraz z wejściem w życie nowej korekty rozkładu, 15 grudnia stacjami "na żądanie" staną się Krzyżowa oraz Nowa Wieś Legnicka. Rewolucyjna zmiana niepokoi pasażerów, którzy obawiają się, że w praktyce może ona utrudnić im korzystanie z komunikacji. Podnoszą argument, że pociąg znacznie trudniej zatrzymać machnięciem ręki niż autobus, a sformułowanie o "miejscu widocznym dla maszynisty" jest nieprecyzyjne.

Koleje Dolnośląskie udzielą szczegółowych informacji na temat nowego projektu w najbliższych dniach. Będące nowością na polskich trasach przystanki "na żądanie" funkcjonują już m.in. w Niemczech i Czechach.

d4ei574

Źródło: Polsat News

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ei574
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ei574
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj