Trwa ładowanie...
d1uhov1

Wątpliwości dot. tożsamości szefa jednego z największych na świecie gangów przemytników migrantów

• Przyjaciele aresztowanego w Sudanie i wydanego Włochom Erytrejczyka twierdzą, że doszło do pomylenia tożsamości i zatrzymania niewinnego człowieka
• Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gangiem przemytników ludzi z Afryki do Europy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna wydany Włochom. Jego bliscy twierdzą, że to nie poszukiwany szef gangu Mered Yehdego Medhane, ale Mered Tesfamariam
Mężczyzna wydany Włochom. Jego bliscy twierdzą, że to nie poszukiwany szef gangu Mered Yehdego Medhane, ale Mered Tesfamariam (poliziadistato.it)
d1uhov1

Według śledczych 35-letni Mered Yehdego Medhane to szef jednej z największych na świecie organizacji przemytników migrantów. Grupa ta działa między krajami środkowej Afryki a Libią, skąd wypływają łodzie. Gang przerzucił do Włoch kilka tysięcy osób, a jego boss czerpał z tego olbrzymie korzyści.

Przyjaciele wydanego Włochom mężczyzny powiedzieli BBC, że w rzeczywistości jest to niejaki Mered Tesfamariam.

 Poszukiwany 35-letni Mered Yehdego Medhane (fot. PAP)
(Poszukiwany 35-letni Mered Yehdego Medhane (fot. PAP))

Szajka przemytników ludzi ma wspólników w Europie, zwłaszcza w Holandii i w krajach Skandynawii, dokąd przemycano dalej migrantów docierających do brzegów Sycylii. Prokuratura w Palermo poszukiwała jej herszta od lat. Włoskie media podały, że został zatrzymany 24 maja. W nocy z wtorku na środę samolot z aresztowanym wylądował w Rzymie.

d1uhov1

Strona włoska podkreśliła, że schwytanie Medhanego było możliwe dzięki bardzo szerokiej współpracy międzynarodowej, m.in. z funkcjonariuszami brytyjskich służb, zajmujących się zwalczaniem nielegalnej imigracji.

Rzecznik brytyjskiej agencji do walki z przestępczością zorganizowaną NCA, podkreślił w związku z tym, co mówią przyjaciele aresztowanego, że "to skomplikowana operacja z udziałem wielu partnerów i jest za wcześnie na spekulacje w sprawie tych twierdzeń" - informuje BBC.

Przedstawiciel włoskiej policji powiedział BBC, że nic mu nie wiadomo o jakimkolwiek śledztwie w sprawie tożsamości podejrzanego o przemyt ludzi. Według BBC włoska policja jest w dalszym ciągu przekonana, że ujęto właściwą osobę.

BBC publikuje dostarczone jej zdjęcie Mereda Tesfamariama i pisze, że jest on podobny do widocznego na policyjnej fotografii osobnika wydanego Włochom.

d1uhov1

Podziel się opinią

Share
d1uhov1
d1uhov1