Trwa ładowanie...
25-06-2016 21:25

Waszczykowski z szefem brytyjskiej dyplomacji o skutkach referendum i Polakach w W.Brytanii

• Witold Waszczykowski rozmawiał telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philipem Hammondem
•W trakcie rozmowy Hammond potwierdził, że wyniki referendum nie wpłyną na sytuację Polaków w Wielkiej Brytanii - podał polski MSZ w komunikacie

Waszczykowski z szefem brytyjskiej dyplomacji o skutkach referendum i Polakach w W.BrytaniiŹródło: AFP, fot: ADEM ALTAN
d2dswex

W czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii 51,9 proc. głosujących opowiedziało się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej.

Jak podał MSZ w komunikacie, szefowie dyplomacji Polski i Wielkiej Brytanii wymienili oceny na temat skutków wyniku referendum w Wielkiej Brytanii. Podczas rozmowy minister Witold Waszczykowski zaznaczył, że Polska szanuje decyzję obywateli Zjednoczonego Królestwa. Szef polskiej dyplomacji podkreślił również, że Wielka Brytania pozostaje ważnym partnerem Polski.

Z kolei - jak podał w komunikacie MSZ - minister Hammond "potwierdził, że wyniki referendum nie wpłyną na sytuację Polaków w Wielkiej Brytanii, która pozostaje aktywnym aktorem na arenie międzynarodowej, w tym w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego".

W Wielkiej Brytanii według różnych szacunków mieszka od 800 tys. do 1,5, a nawet 2 mln Polaków, którzy obecnie nie potrzebują zezwoleń na pracę ani pobyt w tym kraju.

d2dswex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dswex
Więcej tematów