Trwa ładowanie...
30-01-2015 16:03

Warunki na stokach narciarskich na Śląsku

W województwie śląskim od dziś rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, gdzie są najlepsze warunki do narciarskiego szaleństwa. Większość ośrodków narciarskich zasypanych jest śniegiem. Informacje płynące ze stoków są naprawdę zachęcające.

Warunki na stokach narciarskich na ŚląskuŹródło: WP.PL, fot: Katarzyna Bogdańska
d15lug3
d15lug3

Stok DSD Bytom od kilku dni oferuje narciarzom doskonałe warunki. Ośrodek otwarty jest przez całe ferie od godz. 9:00 do 21:00. Warunki do jazdy doskonałe, pokrywa śnieżna rośnie. Temperatura -1 stopni Celsjusza. Dziś o godz. 10:00 wystartowała również szkoła narciarska.

Wyciąg narciarski Cieńków w Wiśle oferuje nie gorsze warunki do jeżdżenia. Stok otwarty jest do godz. 12 w nocy. Pojeździć przy sztucznym oświetleniu można wykupując specjalny nocny karnet. Fantastyczne warunki dla narciarzy panują również w ośrodku narciarskim „Stożek”.

Złoty Groń zaplanował na sobotę puchar „Złoty Miś” dla Małych Narciarzy. Wymagany wiek to 3-7 lat. Start zawodów o godz. 13:00. Warunki na stoku doskonałe. Grubość pokrywy śnieżnej od 15 do 40 cm. Temperatura powietrza waha się pomiędzy – 1 stopni a nocą dochodzi nawet to -11 stopni Celsjusza.

Kompleks narciarski Biały Krzyż oferuje znakomite warunki narciarskie. Na stronie internetowej oraz na portalu facebook zamieszcza zdjęcia oraz informacje o aktualnej pogodzie. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi ok 30 cm. Temperatura dziś wynosi 0 stopni, jutro ma oscylować w okolicach -3 stopni Celsjusza.

d15lug3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15lug3
Więcej tematów