Trwa ładowanie...
d45x9r0
Gazeta Polska Codziennie

Warsztaty gender w warszawskich szkołach. Radna oburzona

W części warszawskich szkół odbywają się warsztaty dotyczące gender. Sprawa oburzyła radną PiS Olgę Johann.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warsztaty gender w warszawskich szkołach. Radna oburzona
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d45x9r0

O warsztatach napisał portal tvnwarszawa.pl. "Proszę o wyjaśnienia dotyczące prowadzenia warsztatów gender na terenie szkół. Temat ten wywołuje wiele kontrowersji i zaniepokojenie rodziców" – napisała w interpelacji do prezydent stolicy Olga Johann (PiS), radna i wiceprzewodnicząca Rady Warszawy.

Odpowiadający za sprawy edukacji w stolicy, wiceprezydent Warszawy, Włodzimierz Paszyński poinformował, że "w omawianej sprawie żadne skargi, czy krytyczne uwagi ze strony rodziców uczniów nie wpłynęły". Zapewniał, że tego typu warsztaty odbywają się zawsze za zgodą dyrektora, a jego decyzję opiniują wcześniej przedstawiciele rodziców. Wiceprezydent Paszyński nie zamierza przekazywać wytycznych do warsztatów gender. - W mojej opinii niestosownym byłoby występowanie przez organ prowadzący do dyrektora szkoły z wytycznymi, czy zaleceniami dotyczącymi treści programowych.

Warsztaty prowadzi Fundacja Wolontariat Wolności. Jak pisze "Gazeta Polska Codziennie" fundacja jest organizatorem parad równości, które co roku przechodzą ulicami Warszawy. Gazeta zaznacza, że nie ma jeszcze oficjalnych danych dotyczących tego, ile szkół weźmie w tym roku udział w warsztatach.

Źródło: tvnwarszawa.pl, "Gazeta Polska Codziennie"

d45x9r0

Podziel się opinią

Share
d45x9r0
d45x9r0
Więcej tematów