Trwa ładowanie...

Warsztaty gender w warszawskich szkołach. Radna oburzona

W części warszawskich szkół odbywają się warsztaty dotyczące gender. Sprawa oburzyła radną PiS Olgę Johann.

Share
Warsztaty gender w warszawskich szkołach. Radna oburzona
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d2dcfco

O warsztatach napisał portal tvnwarszawa.pl. "Proszę o wyjaśnienia dotyczące prowadzenia warsztatów gender na terenie szkół. Temat ten wywołuje wiele kontrowersji i zaniepokojenie rodziców" – napisała w interpelacji do prezydent stolicy Olga Johann (PiS), radna i wiceprzewodnicząca Rady Warszawy.

Odpowiadający za sprawy edukacji w stolicy, wiceprezydent Warszawy, Włodzimierz Paszyński poinformował, że "w omawianej sprawie żadne skargi, czy krytyczne uwagi ze strony rodziców uczniów nie wpłynęły". Zapewniał, że tego typu warsztaty odbywają się zawsze za zgodą dyrektora, a jego decyzję opiniują wcześniej przedstawiciele rodziców. Wiceprezydent Paszyński nie zamierza przekazywać wytycznych do warsztatów gender. - W mojej opinii niestosownym byłoby występowanie przez organ prowadzący do dyrektora szkoły z wytycznymi, czy zaleceniami dotyczącymi treści programowych.

Warsztaty prowadzi Fundacja Wolontariat Wolności. Jak pisze "Gazeta Polska Codziennie" fundacja jest organizatorem parad równości, które co roku przechodzą ulicami Warszawy. Gazeta zaznacza, że nie ma jeszcze oficjalnych danych dotyczących tego, ile szkół weźmie w tym roku udział w warsztatach.

Źródło: tvnwarszawa.pl, "Gazeta Polska Codziennie"

d2dcfco

Podziel się opinią

Share
d2dcfco
d2dcfco
Więcej tematów