Trwa ładowanie...

Warszawski Dzień Energii na SGGW

Pięć stref nauki, wiedzy i zabawy na Ursynowie

Warszawski Dzień Energii na SGGW
d2rgozn
d2rgozn

W najbliższą sobotę 13 września 2014 r. w godzinach od 10.00 do 16.00, na terenie Kampusu SGGW odbędzie się pierwszy Warszawski Dzień Energii. Atrakcje dostępne dla uczestników podzielono na pięć stref tematycznych. W każdej strefie będą pokazy i atrakcje – dla dzieci i dorosłych.

Warszawski Dzień Energii skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, od mieszkańców Warszawy i okolic, studentów, uczniów, poprzez osoby profesjonalnie zajmujące się miejską energetyką odnawialną.

W ramach wydarzenia zaplanowano następujące strefy tematyczne:

d2rgozn

Strefa pierwsza: innowacyjny, transport miejski;**

Strefa druga: nowoczesna energetyka miejska i nowoczesne, efektywne energetycznie budownictwo miejskie;

Strefa trzecia: wykorzystanie surowców wtórnych;

Strefa czwarta: miejska gospodarka wodna i ściekowa;

Strefa piąta: inteligentne zarządzanie miastem przyszłości.

W ramach Warszawskiego Dnia Energii przewidzianych jest wiele atrakcji naukowych i popularno - naukowych, w tym między innym: cykl wykładów otwartych i warsztatów tematycznych, pokaz urządzeń (lub ich modeli) stosowanych w branżach związanych ze zrównoważoną energią, wycieczki do “fabryki energii” i Parku Wodnego SGGW, prezentacje samochodów elektrycznych, a także gry i zabawy dla najmłodszych.

d2rgozn

Na uczestników spotkania czekają także pokazy sprzętu Policji oraz Straży Pożarnej. Nie zabraknie również prezentacji warszawskich służb i przedsiębiorstw miejskich tj. Zarząd Transportu Miejskiego , Miejskie Zakłady Autobusowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i Zarząd Dróg Miejskich .

d2rgozn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rgozn
Więcej tematów