Trwa ładowanie...

ZTM NIE mówi "TAK" darmowej komunikacji

Nasz artykuł był wyłącznie żartem primaaprilisowym

ZTM NIE mówi "TAK" darmowej komunikacji
d3glds3
d3glds3

* Wygląda na to, że* radny dzielnicy Ursynów, poseł PiS-u Wojciech Zabłocki, przekonał Prezydent Warszawy do swojego innowatorskiego pomysłu. Inspiracją stało się wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w Tallinie.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w ostatniej chwili zdecydowała się na wysłanie przedstawiciela warszawskiego ratusza do Estonii, gdzie uczestniczył on w zorganizowanej w Tallinie konferencji poświęconej bezpłatnej komunikacji. To w Tallinie właśnie od 1 stycznia 2013 roku zameldowani i odprowadzający podatki w stolicy Estonii mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Aby bezpłatnie jeździć komunikacją, muszą jedynie jednorazowo zapłacić 2 euro za kartę, którą należy aktywować, a potem przykładać do kasownika. Władze Tallina na projekt bezpłatnej komunikacji wydali 12 mln euro.

Jak będzie to wyglądało w Warszawie - tego jeszcze nie wiadomo, jednak* już dziś władze Warszawy deklarują, iż darmowa komunikacja miejska dla zameldowanych mieszkańców zostanie wprowadzona najpóźniej do końca bieżącego roku*. Wcześniej odbędzie się referendum, aby wszyscy warszawiacy mogli się wypowiedzieć na temat takiego projektu. Miasto razem z ZTM planują także rozpoczęcie publicznej debaty, która ma dopomóc w jak najlepszym przełożeniu projektu na warszawskie warunki.

d3glds3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3glds3
Więcej tematów