Trwa ładowanie...

Zobacz stację C11 Świętokrzyska!

27 lipca warszawiacy po raz kolejny będą mogli przekonać się, jak wiele zmieniło się na budowie centralnego odcinka II nitki kolejki podziemnej

Zobacz stację C11 Świętokrzyska!
dyvbc4h
dyvbc4h

Przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej widać charakterystyczne szklane zadaszenia wejść do stacji II linii metra, zaś 20 metrów poniżej poziomu terenu nowa hala peronowa nabiera ostatecznego kształtu. Perony pierwszej i drugiej linii metra już połączono, zaś poziom -1 stacji C11 coraz bardziej przypomina pasaż handlowy i halę odpraw.

W ostatnią niedzielę *miesiąca, *27 lipca, warszawiacy po raz kolejny będą mogli przekonać się, jak wiele zmieniło się na budowie centralnego odcinka II linii metra . Tym razem Miasto Stołeczne Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. oraz wykonawcą - AGP Metro Polska S.C. - zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacji C11 Świętokrzyska.

Podczas blisko godzinnej wycieczki przyszli pasażerowie wraz z przewodnikami przejdą podziemnymi korytarzami nowej stacji. Zwiedzający zejdą do hali peronowej, gdzie trwa montaż żółtej konstrukcji podwieszanego sufitu, przejdą przez halę odpraw, w której pojawiły się już pierwsze kamienne płyty. Na stacji zamontowane zostały wszystkie schody ruchome. To już ostatni moment, w którym wnętrza obiektu wraz z obszerną galerią handlową można zobaczyć w stanie surowym. Dni Otwarte to okazja, by zwiedzić wybrane pomieszczenia technologiczne stacji, do których w trakcie codziennej eksploatacji dostęp mają jedynie pracownicy obsługi metra. Podczas zwiedzania będzie można robić zdjęcia.

dyvbc4h

Aby zwiedzić stację, trzeba się zarejestrować
Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Dni Otwartych, by wziąć udział w zwiedzaniu stacji, należy się wcześniej zarejestrować. Wszyscy zainteresowani proszeni są o dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi: warunków uczestnictwa oraz zasad rejestracji, a także z Regulaminem pobytu gości na terenie budowy (patrz szczegóły) . Rejestracja osób zgłaszających chęć zwiedzenia stacji Świętokrzyska rozpocznie sięw środę, 16 lipca, o godzinie 9:00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Stacja Świętokrzyska będzie udostępniona dla zwiedzających w godzinach 9-18.

Osoby niepełnoletnie oraz osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, które nie będą mogły wejść na teren budowy, zapraszamy w tym dniu do odwiedzenia Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra znajdującego się w sąsiedztwie stacji Świętokrzyska, przy ulicy Marszałkowskiej 105. Punkt Informacyjny AGP Metro Polska S.C. czynny będzie w niedzielę w godzinach 11-17.

dyvbc4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyvbc4h
Więcej tematów