Trwa ładowanie...

Zmiany w komunikacji od 15 lutego

ZTM zapowiada łatwiejszy dojazd do metra i szkoły.

Zmiany w komunikacji od 15 lutego
d1ub7ld
d1ub7ld

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi 15 lutego kilka zmian w komunikacji autobusowej. Dzięki nim mieszkańcy ul. Obrońców Tobruku łatwiej dojadą do tramwaju i do metra a dzieci z Miasteczka Wilanów wygodniej dotrą do szkoły. Skorygowane zostaną również trasy dwóch linii na Żoliborzu.

Mieszkańcy ul. Obrońców Tobruku zyskają jeszcze lepszy dojazd do stacji metra Stare Bielany. Kursującą tam linię 197 wzmocni nowa linia 397.

Ul. Obrońców Tobruku, przy której nowe bloki mieszkalne wyrastają jak grzyby po deszczu, obsługuje obecnie linia 197. Choć kursuje z wysoką częstotliwością (co 12 minut w godzinach szczytu), autobusy są coraz bardziej zatłoczone. Najbardziej obciążony jest odcinek jej trasy między przystankiem Koło a stacją metra Stare Bielany. Dlatego na tym odcinku linię 197 wzmocni nowa linia 397. Jej trasa będzie następująca: KOŁO – ks. Janusza (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – ks. Janusza) – ks. Bolesława – Obrońców Tobruku – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – METRO STARE BIELANY (powrót: Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Marymoncka – al. Zjednoczenia). Dzięki nowej linii liczba kursów na ul. Obrońców Tobruku wzrośnie z 5 do 8 w ciągu godziny w czasie szczytu.

Propozycja poprawy komunikacji na ul. Obrońców Tobruku została wypracowana w trakcie ubiegłorocznych konsultacji społecznych. Które były prowadzone w związku z planami zmian w komunikacji po uruchomieniu nowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Powstańców Śląskich.

d1ub7ld

Linia pierwotnie miała zostać uruchomiona już we wrześniu ubiegłego roku. Plany te pokrzyżowały przedłużające się prace na ul. Marymonckiej związane z budową kolektora burakowskiego. Problemem stał się brak możliwości skrętu w lewo z ul. Podczaszyńskiego w ul. Marymoncką. Autobusy linii 397 muszą skorzystać z tej relacji, aby jadąc na Koło, podjechać na ten sam przystanek Metro Stare Bielany, z którego odjeżdża linia 197.

Linia 323

ZTM uruchomi również nową linię autobusową 323. Dzięki niej uczniowie szkoły przy ul. Uprawnej, którzy mieszkają w Miasteczku Wilanów, będą mogli wygodnie dojechać na lekcje.

Linia będzie kursowała na trasie: POWSINEK – Przyczółkowa – Vogla – Branickiego – al. Rzeczypospolitej – OŚ KRÓLEWSKA.

Co ważne, rozkład kursowania linii zostanie dostosowany do godzin rozpoczęcia lub zakończenia lekcji. Na przystanek Powsinek 03, znajdujący się przy szkole autobusy będą przyjeżdżały o godz.: 7.46, 8.36, 12.36, 13.06, 14.06 i 15.11. Odjeżdżać będą o godz.: 8.20, 12.45, 13.50, 14.55 i 15.40.

d1ub7ld

Linie 205 i 221

ZTM planuje też wprowadzenie zmian w komunikacji autobusowej na Żoliborzu. Skorygowane zostaną trasy linii 205 oraz 221. Dzięki temu obsługa komunikacyjna osiedla Żoliborz Artystyczny ulegnie znaczącej poprawie.

Podstawowym zadaniem linii 221 jest dowóz mieszkańców osiedli położonych przy ul. Rydygiera oraz ul. Przasnyskiej do najbliższego węzła przesiadkowego, czyli do Dworca Gdańskiego. Linia dojeżdża obecnie do cmentarza wojskowego na Powązkach. Dlatego nie ma możliwości obsłużenia osiedli położonych na południe od ul. Rydygiera. Jej trasa zostanie więc skorygowana i od 15 lutego linia będzie kursowała jednokierunkowo od ul. Rydygiera trasą: Przasnyska – Duchnicka – Powązkowska – Krasińskiego – Przasnyska i z powrotem ul. Rydygiera do Dw. Gdańskiego. Na tej trasie zostanie również uruchomiony nowy przystanek Pl. Niemena. Dzięki zmianie, zmniejszy się droga dojścia do przystanków dla mieszkańców pobliskich osiedli.

Dodatkowo, żeby na ul. Przasnyskiej utrzymać połączenie autobusowe dwukierunkowe, skorygowana zostanie również trasa linii 205. Obecnie linia ta dojeżdża z Gwiaździstej do ronda Radosława. Zostanie jednak wydłużona i będzie kursowała ulicami: Rydygiera, Przasnyską i Krasińskiego do pętli na Powązkach Wojskowych. Podjazdy do ronda Radosława zostaną w dalszym ciągu utrzymane. Będą jednak realizowane już poza godzinami porannego szczytu, w godzinach funkcjonowania centrum handlowego Arkadia.

d1ub7ld
d1ub7ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ub7ld
Więcej tematów