Trwa ładowanie...

Zmiany na Lotnisku Chopina. Koniec z podziałem na parkingi godzinowe i dobowe

Od 23 września kierowcy będą mogli zostawić samochód na dowolnie długi okres.

Zmiany na Lotnisku Chopina. Koniec z podziałem na parkingi godzinowe i dobowe
de19cwx
de19cwx

Koniec z podziałem na parkingi godzinowe i dobowe przed terminalem na Lotnisku Chopina. Teraz na parkingach P1 i P2 będzie można zostawić samochód na dowolnie długi okres.

Dotychczas parkingi zlokalizowane najbliżej terminala podzielone były na dwie kategorie: parking P1 (pod hotelem Courtyard) – przeznaczony był na postój krótkoterminowy; parking P2 (pod budowanym hotelem Renaissance) – przeznaczony na postój długoterminowy. Od piątku 23 września kierowcy mogą parkować na obydwu parkingach, niezależnie od tego na jak długo zechcą zostawić swoje auto.

Zarówno na parkingu P1, jak i na parkingu P2 obowiązuje ten sam cennik, który przewiduje, że postój do 30 min kosztuje 5 zł, za pierwszą godzinę – 10 zł i tyle samo za każdą kolejną. Po przekroczeniu 8 godzin postoju naliczana będzie opłata 80 zł jak za całą dobę, a później kolejno: 160 zł za dwie doby, 240 za trzy, 320 za cztery i 400 za pięć dób.

Przy postoju od 6 do 10 dni kierowcy będą mogli korzystać z oferty specjalnej i za cały ten okres zapłacą tylko 180 zł. Pozostawienie samochodu na parkingu na okres 11-15 dni kosztuje 230 zł, a każda następna doba – 20 zł.

- Wprowadzając te zmiany chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom kierowców. Teraz będzie łatwiej znaleźć miejsce postojowe przed samym terminalem, a stawki opłat za parkowanie są dostosowane zarówno do potrzeb osób, które przyjeżdżają na lotnisko na krótko, jak i dla tych, które chcą zostawić samochód i polecieć na urlop – wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

de19cwx

Zmiany obejmują również parking P3, który dotychczas wykorzystywany był częściowo jako parking godzinowy, a częściowo jako miejsce postoju samochodów pracowników lotniska. Teraz przeznaczony będzie wyłącznie dla posiadaczy abonamentów pracowniczych. Natomiast Parking P4 – bez zmian pozostaje parkingiem długoterminowym.

Na wszystkich parkingach na Lotnisku Chopina kierowcy mają do dyspozycji 2800 miejsc postojowych. Na parkingach P1 i P2 – najbliższej terminala – zaparkować może łącznie 1800 pojazdów.

de19cwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de19cwx
Więcej tematów