Trwa ładowanie...

Zmarł wybitny varsavianista Krzysztof Jaszczyński

"Trudno nawet oszacować rozmiar tej straty"

Zmarł wybitny varsavianista Krzysztof Jaszczyński
d3y35lc
d3y35lc

W piątek zmarł Krzysztof Jaszczyński, jeden z najbardziej rozpoznawalnych varsavianistów. Był współtwórcą Parku Miniatur, założycielem portalu Warszawa1939.pl, autorem miesięcznika "Stolica".

"Wybitny varsavianista, pasjonat Warszawy i znawca jej historii, współtwórca dorobku fundacji warszawa1939.pl, jeden z założycieli redakcji reaktywowanej "Stolicy". Cudowny Kolega, niezawodny Przyjaciel, niezrównana Osobowość i wspaniały Człowiek. Będzie nam Ciebie Krzysiu bardzo brakowało" - napisali jego koledzy z redakcji.

- Jeden z najwybitniejszych varsavianistów, współzałożyciel i współautor strony i fundacji warszawa1939.pl, wspaniały umysł i zwyczajnie dobry, zawsze każdemu pomocny człowiek, nie żyje. Łączyło nas wiele wspólnych przedsięwzięć zawodowych i pasjonackich - napisał na Facebooku varsavianista Jarosław Zieliński . - Pozostaną po Nim rozliczne jego własne publikacje i udział w wielu niezwykłych programach naukowych. Trudno nawet oszacować rozmiar tej straty w każdym jej aspekcie. Jedno jest pewne: Krzysia nikt nie będzie w stanie zastąpić - dodaje Zieliński.

Także na stronie Parku Miniatur opublikowano wiadomość: "Dziś odszedł człowiek, który w powstawanie Parku Miniatur włożył całe swoje serce. Dzięki niemu poznaliśmy też historię Banku Landaua. Dziękujemy Ci Krzysztofie za wszystko".

d3y35lc

Jaszczyński była również współautorem "Przelotu nad zdobytym miastem", filmu zmontowanego z materiałów nakręconych w 1939 roku przez niemieckich pilotów lecącego nad stolicą samolotu Luftwaffe.

d3y35lc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y35lc
Więcej tematów