Trwa ładowanie...

Zgłoś współczesnego "bohatera czasu pokoju"

Kolejna edycja nagrody Anody

Zgłoś współczesnego "bohatera czasu pokoju"
d17qm2d
d17qm2d

Do 15 listopada Muzeum Powstania Warszawskiego czeka na zgłoszenia do nagrody im. Jana Rodowicza Anody. Konkurs promuje ludzi, którzy we współczesnym świecie zasługują na miano "bohatera czasu pokoju".

- To osoby, które swoją postawą lub czynami potrafiły poświęcić się dla innych - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego . - To nagroda dla powstańca czasu pokoju, bo warto pokazać, że w czasach pokoju można być bohaterem i kierować się w życiu codziennym honorem i sprawiedliwością - dodaje dyrektor MPW.
.
Nagroda im. Anody zostanie wręczona w dwóch kategoriach - za całokształt życia dla osób, które stworzyły instytucję lub zrobiły coś wybitnego i dla osoby za wyjątkowy czyn. - Czyli dla tych, którzy potrafili komuś pomóc i przeciwstawić się złu - podkreśla Ołdakowski. Gala wręczenia nagród im. Jana Rodowicza "Anody" odbędzie się 7 marca.

MPW zaprasza do zgłoszenia kandydata - współczesnego bohatera. Informacje o nagrodzie znaleźć można na stronie www.anoda.org .

d17qm2d

"Umrze naród w którym umarli bohaterowie" - mówił król Sparty, Leonidas. Kto, waszym zadaniem, zasługuje dziś na miano bohatera? Kto swoją postawą życiową stanowi wzór do naśladowania dla młodych pokoleń?

(IAR)

d17qm2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17qm2d
Więcej tematów