Trwa ładowanie...

Zatrzymano handlarzy bronią. "12 granatów bojowych, ponad 800 sztuk amunicji"

Mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia [WIDEO]

Zatrzymano handlarzy bronią. "12 granatów bojowych, ponad 800 sztuk amunicji"
dscp2v3
dscp2v3

12 granatów bojowych, ponad 800 sztuk amunicji różnego kalibru, elementy broni palnej, zapalniki i spłonki do granatów ręcznych, proch strzelniczy i około 5 tys. sztuk spłonek do amunicji wojskowej zabezpieczyli stołeczni policjanci u dwóch handlarzy bronią.

- Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację o mającej się odbyć transakcji sprzedaży broni palnej. Z ich ustaleń wynikało, że osoby, które będą próbowały sprzedać nielegalny towar prawdopodobnie zajmują się rekonstrukcją starej broni palnej - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek.

Dwaj mężczyźni zostali w tej sprawie zatrzymani przez policję , usłyszeli oni w prokuraturze na Żoliborzu zarzuty. 47-letni Artur O. jest podejrzany o posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni i szeregu istotnych jej elementów oraz 12 granatów bojowych typu F1. 61-letni Tadeusz C. odpowie za posiadanie bez wymaganego zezwolenia lufy karabinowej oraz amunicji. Mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia.

Artur O. został tymczasowo aresztowany przez sąd, a Tadeusz C. jest objęty policyjnym dozorem.

Mężczyźni mieli urządzić w miejscach zamieszkania warsztaty, gdzie mogła trwać nielegalna produkcja broni. Funkcjonariusze udali się do miejscowości na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, gdzie w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli m.in.: 12 granatów bojowych, ponad 800 sztuk amunicji różnego kalibru, elementy broni palnej, zapalniki i spłonki do granatów ręcznych, proch strzelniczy oraz około 5 tys. sztuk spłonek do amunicji wojskowej.

dscp2v3

Na miejscu pojawili się także policyjni pirotechnicy oraz specjaliści ze stołecznego laboratorium kryminalistycznego. Teraz policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych przedmiotów oraz ich przeznaczenie.

dscp2v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dscp2v3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj